Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy mentő ápoló?

Mennyit keres egy mentő ápoló?

Figyelt kérdés

Kis gyerek korom óta foglalkoztat ez az állás és el jutottam odáig hogy végre neki kezdhessek.

Na de utána olvasgattam és nem tudom már eldönteni valaki 180-200 ezret ír valahol azt látom hogy 300-350 ezret.

Valaki esetleg aki ebbe a szakmába dolgozik tudna segíteni?

Mindennél jobban szeretnék itt el helyezkedni de sajnos a fizetés jobban számít mint hogy mit akarok.



2022. nov. 14. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Keveset
2022. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Magánba menj
2022. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Én annó, amikor mentőápoló voltam, kezdésnek a betanítási hónapban kaptam havi 160-at nettóban. Amikor végetért ez a 3 hónao, felugrott 270 nettóra. Az évek alatt szépen nőtte tovább magát, pár éven belül 300 fölé is felkúszott. Majd mikor bejelentették az orvosok 3 lépcsős béremelését az orvosoknak, tőlünk elvettek mindennemű pótlékot, és beesett a fizetésem 240 nettóra. Ennyi pénzért nem éri meg 12 órás váltott műszakokban, hétvégenként, ünnepnapokként is dolgozni, ezért hagytam ott. Azt tudom tanácsolni neked, hogyha tényleg ez vonz, akkor levelezőin próbálj meg elvégezni egy mentőtisztit munka mellett, mert akkor már egész tűrhető bérezésed lesz, illetve a kompetenciád is jóval nagyobb.
2022. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Fix nettót azért nem lehet írni, mert egyszer függ attól, hogy milyen számú bizonyítványod van. Ez alapján sorolnak D és E kategóriába. Ezen belül jönnek a számozások, D1-től és E1-től indulva. Persze mind más összegű bruttó alapbérrel. Erre jönnek műszakpótlékok, melyek továbbra is vannak. Délutános 20%, éjszakai 50%, ünnep 100%, berendelés 200%. Ezek órabérre elosztva számítandók, és természetesen az összeg megint csak a besorolási bér függvénye. A hónap végén pedig elég fontos, hogy ezekből a pótlékokból mennyi jön össze. Tehát mennyi éjszaka jutott rád, mennyi ünnep. Mennyire vagy jóban az állomás vezetővel... De ez másik story. Egyéb iránt E5-ben (55-ös bizonyítvánnyal, 13-15 év munkaviszonnyal) kb. 300-350 nettóra lehet számolni.
2022. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!