Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ki kellene rúgni...

Szerintetek ki kellene rúgni egy folyamatosan alkohol hatása alatt lévő, azonban szakmailag jó teljesítményt nyújtó szakembert?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet:

Adott egy építőipari szobafestő vállalkozás. Nem sok ember, 4 személy van összesen a brigádban, van egy kolléga viszont aki egyébként jó munkaerő, de egyszerűen néha nagyon összeférhetetlen, valamint az alkohollal is jócskán meggyűlik a baja, ami miatt sokszor "ég a pofánk" miatta. Arról nem is beszélve, hogy csak egyszer állít be egy ellenőr, egyszer szondáztatják meg, milliós bírságot szabnak ránk.

Megéri kockáztatni a vállalkozás életének végéig, vagy tényleg érdemes lenne megválni egy ilyen kollégától?



2022. nov. 17. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Én adnék neki írásban egy konkrét dátumot a változtatásra. A dátum letelte után azonban nem rizikóznék, bármilyen rossz is a cégnek, ha ő elmegy. Van más jó festő is.


Ez az ő érdeke is. Vagy igyon otthon, munkaidő után. Munkaidő alatt tilos.


Te viszont jó fej vagy, hogy menteni akarod. Adj neki ultimátumot.

2022. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Azonnal. Leesik a létráról, kitöri a nyakát, akkor nem csak bírságot kapsz, hanem pár évet a rácsok mögött is.
2022. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért kapna pár évet a rácsok mögött? Nem feketén foglalkoztatott az ember.
2022. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na igen, csak az a probléma, hogy nem egyet, nem kettőt, hanem rengeteg lehetőséget, rengeteg "utolsó esélyt" kapott már.

Sajnos nem tud alkohol nélkül élni, konkrétan amit mondasz ultimátumot két hete kapta meg.

Röviden olyan címszó alatt, ha mégegyszer előfordul akkor saját magát kirúgja! Mert ugyebár ott is lesérült a munkahelyen és durván töltés alatt volt akkor is! Szóval azóta bírt két hetet és most kedden megint pálinkát hozott a munkahelyre.

Itt telt be a pohár. Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg egyszer összetöri magát alkohol hatása alatt vagy kijön egy ellenőr én nem szeretnék emiatt felelősséget vállalni.

2022. nov. 17. 20:25
 5/18 A kérdező kommentje:
Ez az első válaszolónak ment, csak azóta írtatok többen is :D
2022. nov. 17. 20:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Akkor sajnos búcsú... 😓
2022. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3: így igaz, be van jelentve, tisztességes fizetést kap, bérjegyzék, jelenléti ív is vezetve van!
2022. nov. 17. 20:27
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik is én voltam, az első..


Küldd el nyugodtan, ha már ennyi mindent probaltatok.

2022. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, az lesz! Ha nem is örökre de idén már biztosan nem fog nálunk dolgozni. Azt megmondom neki ha tud változtatni és látom rajta a változást akkor talán néha vissza hívjuk beugrósnak. De most itt ez befejezve!
2022. nov. 17. 20:30
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Eddig is korrektek voltatok vele.
2022. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!