Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 800 ezer ft gépészmérnö...

Bruttó 800 ezer ft gépészmérnök fizetés jónak számít Budapesten?

Figyelt kérdés
2-3 éves gépészmérnök tapasztalatom van, nem tudom vannak-e az oldalon gépészmérnökök, szerintetek van értelme keresni ennél magasabb fizetésű állást vagy már e felé nem nagyon mennek ennyi tapasztalattal?

2022. nov. 24. 07:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

2-3 éve tapasztalattal bruttó 800ezer?? Ennyit adnak, vagy ennyit kérsz te?

Szerintem ez igen kiemelkedő, és ennél többet már nem nagyon lehet keresni, csak spec tudást igénylő helyen, vagy projektmérnökként ahol még jóval magasabb fizut is ki lehet alkudni. Sajnos ez nem IT, itt nincsenek akkora pénzek és olyan gyorsan elérhető magasabb fitetési sávok, de ez mindenesetre tényleg egy nagyon jó bér.

Milyen munkáról van szó?

2022. nov. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ennyit adnak én kicsit többet kértem. Tervezőmérnök pozi egyébként, én is úgy gondolom, hogy ez magasabb az átlagnál, de van egy ismerősöm (energetikus) aki nyomatja nekem, hogy ennél többet is lehet keresni, ezért érdeklődöm, hogy kinek mi a tapasztalata.
2022. nov. 24. 07:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miket kell tervezni? Idegen nyelvekkel hogy állsz?

Ennyi tapasztalattal bőven bőven jó fizetés. Az energetika az más kávéház, ne keverjük ide az abban elérhető fizetéseket. Én msc végzettséggel és lassan 5 éves tapasztalattal is örülnék ekkora bérnek, de sajna a közelében sem vagyok. Vidéken nem osztogatnak olyan könnyen nagy pénzeket, Pestre pedig nem költözök.

2022. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen oké, sokan még seniorként sem kérnek/keresnek ennyit.

Ha többet kértél és ennyit adnak, ennyit ér a biznisz a munkáltatónak. A gépész szakmában óriási a szórás, nagyon sokan elvállalnak 3-400 eft-ért tervezői munkákat.


#1 Majd mennek ezek a számok föntebb, ha az idősebb generáció, akik a 2000-es években leragadtak és 250-300 ezerért mérnöki munkát végeznek heti 40 órában, illetve a kóklerek akik 3-400 eft-ért mérnöki munkát vállalnak, kiöregednek, kikopnak a piacról. Sajnos ehhez még idő kell.

2022. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök vagyok vidéken, havi 280ért. Bár csak Bsc-m van, két nyelvvizsgával. De hó végén már csak sörre futja.
2022. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Kevés. Máshol br. 1m.
2022. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Kevés, mikor Sopronból átjársz kulimunkára és hazaviszed a nettó 7-800-at 13-14. havi fizuval.


Nem fizetik meg a mérnököket, csak ha vezető leszel.

Inkább nyugaton legyél mérnök.


Szánalmas, rabszolgatartó, igénytelen hely Magyarország.

2022. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vodafonelive ***** válasza:
52%
Szintén zenész. Én most kezdek el interjúzni, több munkakörben, 2+3 év tapasztalattal, ez a minimum amire ha megadják elfogadom. Kevesebbet csak akkor ha céges autó is jár, amúgy meg nem fogom.
2022. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7 up


Ez egyébként egy "jó" fizetés a piacon, de nem értem, hogy emberek miért keresnek itthon br 2000€ alatt 5-6 év egyetem után, mikor nyugati árak vannak lassan mindenhol.


Zseni volt az EU amikor felfedezte Mo mennyi kizsákmányolható ember van.

2022. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#7 Nem keves, mert nem kuli munkaval keresed meg es nem kell hozza havi 2-3000 km-t ingazni. 🙂
2022. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!