Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem villamosmérnöki...

Van esélyem villamosmérnöki diplomával külföldön jó állást találni?

Figyelt kérdés
Pályakezdő villamosmérnök vagyok és szeretnék külföldön elhelyezkedni, úgy hallottam, hogy a Magyar embereknek esélyük sincs ilyen pozícióban elhelyezkedniük külföldön. Van itt olyan ember akinek van tapasztalata ilyen téren? Elsősorban Ausztria, Németország, Svájc érdekelne. A válaszokat előre is köszönöm.

2022. dec. 3. 02:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
miért ne lenne?
2022. dec. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze, csak beszélj felső fokon angolul és középfokon németül. (Vagy fordítva.)
2022. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Villamos keresettebb, mint egy gépész kint is. Mindenképpen sok-sok céghez jelentkeznék. Kellene fog egy 100 hely ahonnan lesz pár darab aki visszajelez. Ha nincs hiteled én mennék cég támogatással.
2022. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Fsms ***** válasza:
100%
Igen. A nyelvtudás viszont fontos.
2022. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

El lehet helyezkedni ha jó a nyelvtudásod.

Angol és vagy német fog kelleni.

Ez már nem az a szint ahol elég ha 4 szót tudsz és biorobot módjára csavarozol a megjelölt lyukba.

Svájc több szempontból nehezebb mint a többi.

2022. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom azért van jó nyelvtudása. Én is villamosmérnök vagyok és 16 évesen csináltam a középfokú, 18 évesen a felsőfokú angol nyelvvizsgát.
2022. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Celországokat tekintve, próbálnék valami jó nevű német multinál egy 2 ev tapasztalatot osszeszedni itthon aztán utána tennék egy próbát kint.
2022. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Releváns taapsztalattal persze
2022. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha full kezdők közül lehet választani jó eséllyel inkább a helyit választják sztem akivel a kommunikáció hibátlanul megy

. Viszont ha van mögötted pár jó ev és nem vagy már junior, az feled billentheti a dolgokat.

2022. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

"Celországokat tekintve, próbálnék valami jó nevű német multinál egy 2 ev tapasztalatot osszeszedni itthon aztán utána tennék egy próbát kint"


Ez a válasz a leghasznosabb az összes közül, teljesen rátapintott a lényegre. Az a helyzet, hogy külföldi pályakezdőket NEM alkalmaznak (vagy max nagyon kevés cég) a felsorolt célországok egyikében sem.

Ennek 2 oka van: 1) nem ismerik az oktatási rendszert és a nehézségi szintet ahol szerezted a diplomádat, ezért a saját országukban diplomázott villamosmérnököket preferálják elsősorban.

2) egy pályakezdő állásra több 100-szoros túljelentkezés van Nyugat-Európai országban mindenfelől, Indiától - Pakisztánig stb... úgyhogy nagyon széleskörben tudnak válogatni a jelentkezők közül és hidd el, hogy ha semmi releváns tapasztalatod nincs csak egy diplomád biztosan találnak tőled alkalmasabb jelentkezőt.


A legjobb amit tehetsz, hogy Magyarországon próbálsz meg elhelyezkedni minél nevesebb nemzetközi multinál és itthon letolsz legalább 1-2 évet és utána (vagy közben) jelentkezel külföldre. Minél komolyabb tapasztalattal rendelkezel annál könnyebben tudsz elhelyezkedni külföldön. Mivel a célországok amiket megjelöltél mind német nyelvűek ezért elsősorban a német nyelvet sajátítsd el minél magasabb szinten, elképzelhető hogy pár multiban elég az angol is de ha csak angolul tudsz azzal beszűkülnek a lehetőségeid.


Persze lehet próbálkozni hogy frissdiplomásként beadod 1000 helyre a jelentkezést külföldön, de ne lepődj meg ha több hónapig vagy akár évig nem fogsz érdekelni kutyát sem, ezalatt az idő alatt pedig szépen növelheted a szakmai tapasztalatot itthon egy komolyabb cégnél amivel később gond nélkül el tudsz helyezkedni külföldön.

2022. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!