Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segítene valaki? Ausztriában...

Segítene valaki? Ausztriában dolgozom, de Magyarországon lakom, hol mehetek orvoshoz táppénzes papirért?

Figyelt kérdés

Oberwarton dolgozom, Szombathelyen lakom és otthoni a lakcimem is . A tb számom kékre van váltva ami azt jelzi hogy külföldön dolgozom . A magyar házi orvos azt mondta így nem hajlandó átvenni mivel nem vagyok biztosított csak Ausztriában és menjek oda . Az ottani meg azt mondta ha nem ott lakom akkor nem vehet àt.


Tüdőgyulladásom van, de mivel kereskedelemben dolgozom (hentes részen ) így karácsonyig eselytelen az, hogy kimaradjak a munkából . Viszont ünnepek után szeretnék 1-2 hét betegszabadsagra menni. Valaki aki ingázó tudna ebben segíteni ? ( tanács, orvos, hova menjek stb )


Privát orvos állapította meg a tüdőgyulladást, de mégegyszer nem szeretnék ünnepek után elmenni privat orvoshoz, mivel extrém drága..


2022. dec. 5. 19:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudja a háziorvosod!

Az ingázókra külön szabályok vonatkoznak.

Ha anno kitöltötted azt a 106-os / S1 vagy milyen doksit, akkor mindennek rendben kéne lennie.


[link]


Határ menti ingázóként hol részesülhetek egészségügyi ellátásban?

Határ menti ingázóként Ön rendes körülmények között abban az országban minősül biztosítottnak, ahol dolgozik, tehát ott jogosult egészségügyi ellátásra is. Ha be szeretne jelentkezni a lakóhelye szerinti ország egészségbiztosítási rendszerébe, S1 nyomtatványt (ez a korábbi E 106 nyomtatvány ) kell igényelnie annak az országnak az egészségbiztosítási hatóságától, ahol dolgozik.


Ez a nyomtatvány feljogosítja Önt és eltartott családtagjait arra, hogy lakóhelyükön bejelentkezzenek az egészségbiztosítási rendszerbe. Önnek tehát 2 egészségbiztosítási kártyája lesz, mindkét országban kap egyet. Ön a lakóhelye szerinti országban ugyanúgy részesülhet egészségügyi ellátásban, mintha biztosított lenne ott.

2022. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó és álljak le vele vitázni? Ha nem akart átvenni, ezzel érveljek?
2022. dec. 5. 19:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kitöltötted azt a nyomtatványt? Benyújtottad?
2022. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Hogy elméletileg mi jár, azt nem tudom, de jól tette hogy elhajtott, kezeljenek ott ahol adózol.
2022. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

4: ha már ennyire tájékozatlan vagy, legalább ne tedd ki a kirakatba.

Teljesen jogosan jár neki az itthoni orvosi ellátás, mert életvitelszerűen Mo-on él!!!!

2022. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk, tüdőgyulladással nem kéne élelmiszer környékére menned, pláne hűtőtérbe….


De igen, a lakóhelyeden el jell lásson a háziorvosod

2022. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nemtudom milyen nyomtatványt toltottem ki. Miután elkezdtem dolgozni Ausztriában egybol bementem a tb-hez ezt jelenteni . Ők pedig azt mondtam hogy a következő naptól kék státuszt kap a taj kártyám ami azt jelenti külföldön leszek biztosított es itt nem jár nekem ellátás .
2022. dec. 5. 21:12
 8/19 anonim ***** válasza:

7: Hát ez így nehéz lesz...


Arra legalább emlékszel, hogy mit mondtál a bejelentésnél...????

Csak azt, hogy külföldre mész dolgozni (ergo totál kijelentkeztél a magyar TB-ből), vagy pedig elmondtad, hogy ingázó leszel, és itthon fogsz lakni, csak a munkavégzés ideje alatt leszel Ausztriában??????


Menj be ismét a magyar kormányablakba, vagy egyéb hivatalba, és ezt tisztázd!


Ilyen S1-es nyomtatványt kell kitöltened:

[link]


S1:

Egészségügyi ellátásra való jogosultság igazolása, ha Ön nem abban az országban él, ahol biztosítottnak minősül. Hasznos a kiküldött munkavállalók, a határ menti ingázók, a nyugdíjasok, a köztisztviselők és eltartott hozzátartozóik számára.


További olvasnivaló.


[link]


ITt a kormányhivatal honlapján le tudod tölteni, és aztán kitöltve leadod a hivatalban:



[link]

2022. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez volt a régi E106-os nyomtatvány...


Ilyet töltöttél ki?

Nincs belőle másolatod otthon?


[link]

2022. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jeleztem hogy napi ingázó leszek.
2022. dec. 5. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!