Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem érti meg senki,...

Miért nem érti meg senki, hogy értelmetlen ár-bér spirálhoz vezet a béremelés?

Figyelt kérdés
Jaj infláció, kérem az inflációkövető fizut stb stb, aztán az ugyanúgy ránt magával mindent és még nagyobb infláció lesz. Mit nem lehet ezen megérteni és felfogni?

2022. dec. 8. 21:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10

Értem én, de minden mindennel összefügg.

2022. dec. 8. 23:06
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Megmondta Orbán is, hogy ha nem tudja vki kifizetni a rezsit, keressen több pénzt. Magyarországon rengetegen keresnek annyit, ami az éhenhaláshoz pont sok vagy 0-ra jön ki a hónap végén, na, ők ebből nem akarnak lejjebb adni: nem akarnak éhenhalni vagy mínuszba menni. A náluk kicsit jobb helyzetben lévők nem akarnak ilyen helyzetbe süllyedni. A Maslow-piramis alján nem tud az ember gazdasági összefüggéseken gondolkodni, meg azon sem, ő hogyan hozhatna áldozatot a közjó érdekében.
2022. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Pl. mert a vezetők rossz példát mutatnak.

Folyamatosan duplázzák a saját fizetésüket, amit meg is ír az újság.

Matolcsynak mért 6 M a havi fizetése, mért nem 800 000?

Abból sem tudna szűkölködni.

2022. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

Miért lenne inflációgerjesztő hatása a béremelésnek?

Nem kerül több pénz a piacra, csak máshogy lesz elosztva.


Sőt, egyenesen infláció csökkentő hatása is lehet bizonyos esetekben.

Én egy német multinál dolgozom, teljes mértékben külföldre készítjük a terméket, a profit a német multié marad, euróban számlázva. Ha az én fizetésem nő, akkor annyival több eurót váltanak át forintra, vagyis a forint erősödni fog a dollárhoz képest.

2022. dec. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Értjük, de élni kell.

Nehéz feldolgozni a többségnek, hogy 12 éve rossz oldalon tolja a biciklit

2022. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Az ár-bér spirál olyan rendszerben jön létre, ahol az adott valutában keletkezik a profit és a kifizetések is abban történnek. Ebben az országban, ahol nincs érdemi export termék, a munkavállallók nagy részét német, amerikai és kelet-ázsiai multik foglalkoztatják, akik a profitot visszaviszik az anyacéghez, az ár-bér spirál nem nagyon tud létrejönni. A minimálbér emelésnek nincs olyan erős inflációs hatása, mint egy olyan gazdaságban ami nagyrészt önellátó.
2022. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

A laikusok azért nem, mert nem tanultak elméleti közgazdaságtant, az igazi hozzáértők pedig azért, mert mást is tanultak.


Szerencsére elég szűk az a szegmens aki szerint a közgazdasági 'mainstream' elméletek MINDENT megmagyaráznak...

2022. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem kellene béremelés ha nem inflálódna a forintunk el a levesbe.

A környező országokban évi 2-3% szokott lenni. Itt meg 8-10-15%-ok, tehát ha nem romlana a pénzünk, az emelés sem kellene max 2-3 évente.


A legnagyobb gond itt azzal van hogy pl a cégek nem emelnek olyan ütemben mint ahogy romlik a pénz és ezért van az hogy rosszul él az ember.

2022. dec. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Értem, megkapom a fizuemelést és nem vásárolok rajta, így nem forgatom vissza hogy gerjessze magát.

Igazából ne én legyek a hős aki megállítja az inflációt, miközben a vállalkozó teszem azt emeli a bevételeit és csökkenti a kiadásait..

2023. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!