Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelés helyett "szabadn...

Fizetésemelés helyett "szabadnapemelést" szeretnék. Van realitása?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkahelyemen eljött az ideje, hogy újra bértárgyaljak, viszont nekem fontosabb lenne a pénz helyett a több szabadidő. Kiszámolva a cégnek ez havi bruttó kb 12 ezer forint "kiesés" lenne, tehát olyan, mintha 2%-os fizetésemelést kérnék, ami igencsak csekély, de úgy érzem, kikerekedne a szeme a HR-snek a kérésem hallatán. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel kapcsolatban?

2022. dec. 22. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Bizonyos területeken teljesen megszokott ez. Nem tudom, hogy a ti cégeteknél szokás-e, de azért elég amatőr HR-esnek kell ahhoz lenni, hogy őt ez új információként érje. Mondd meg, hogy te máshol is hallottál már ilyenről és ezt preferálnád, ha lehetséges.
2022. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatója válogatja.

Én volt, hogy jutalom helyett 5 nap plusz szabadságot kértem a cégtől a következő évre. Beleegyeztek. A szabadsággal jobban jártam, és nagyobb szükségem is volt rá.

2022. dec. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A cég szempontjából olcsóbb ez, mint a fizetésemelés, bár én tutira inkább emelést kérnék. Az éves szabi azért elég sok, nekem év végén mindig úgy kell sakkoznom, hogy hova tegyem még.
2022. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as!

Jó neked, adhatnál kölcsön belőle. :)

2022. dec. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Van 27 napom egy évre. Áprilisik általában egy napot se szoktam kivenni, mert minek?! Egy hét nyaralás, az 5-7 nap szabi, karácsonykor a két ünnep között még 4-5 nap és még mindig marad 15 nap hosszú hétvégékre meg ilyenekre.
2022. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5!

Nem kértem a részletezést, de azért köszönöm. Amíg nem volt családom, nekem is elég volt az éves szabadság.

Sokszor még azért is szabadságot kell kivenni, hogy időpontot kérj személyesen egy szakorvosi vizsgálatra, mert a telefont soha nem veszik fel, vagy olyan időpontban hívhatod csak őket, amikor éppen dolgozol. Így elég korán el tud fogyni a szabadság egy része.

Hasonlók miatt 6-8 napot "buktam" ebben az évben. A többi, egyéb agyament dolgot már nem is érintem... :)

2022. dec. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dokira nekem is elmegy évente 1-2 nap szabi, de időpontot kérni nem fogok személyesen. Ha hatszor kell telefonálnom, akkor hatszor.


Neked viszont a gyerekek után is jár plusz szabi.

2022. dec. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha hatszor kell telefonálnom, akkor hatszor."

Mondom -> nem veszik fel a telefont, soha. Képzeld el, van ilyen hely is...


"Neked viszont a gyerekek után is jár plusz szabi."

Nem jár. De nem is ez a lényeg.


Részemről befejeztem, felesleges a szavakat tovább szőni.

2022. dec. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!