Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Grafikus szakmában úgy tényleg...

Grafikus szakmában úgy tényleg nincs fizetésemelkedés mint pl. IT-ban?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, grafikus szakmához van affinitásom legjobban. De több tapasztalt ember azzal "ijesztgetetett" hogy ebben a szakmában igazából akkor van esély komoly fizetésre, bevételre ha vállalkozó leszek, de kiemelték hogy csak ESÉLY de egyáltalán nem törvényszerű.


Egyikük elég részletesen le is vezette hogy miért. Azt mondta a grafikus munkakörök jórészt kisvállalkozásoknál vannak, és csak kisebb részben nagy multicégeknél.


Tehát grafikusként a fizetésem nem fogja lekövetni a juniorból seniorba való fejlődésemet olyan mértékben mint a nagy piaci értékű szakmákban mint a mérnökök, fejlesztők, közgazdászok stb. És hogy nem akar megijeszteni, de azt mondta sajnos a legnagyobb esélyem arra van hogy nettó átlagfizetésért fogok dolgozni grafikusként egész életemben.


És hogy igazából akkor van esélyem jobban keresni, legalábbis alkalmazottként, ha valami grafikai ügynökségnél managerré válok, de akkor igazából már nem grafikus leszek.


Vállalkozó semmiképpen nem akarok lenni.



2022. dec. 27. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Nem értem, h miért nem akarsz vállalkozó lenni, mert tényleg abban van a nagy pénz. Én pár éve dolgoztam az egyik nagyobb cég marketing osztályán. Minden egyes grafikai megrendelésre volt egy beszállótónk. Fél se merült, h felvegyenek egy saját grafikust. Azért, mert állandó napi szintű feladatot nem tudtunk volna adni neki. Volt olyan, h grafikai stadion keresztül alkalmaztunk valakit és olyan is, h egyéni vállalkozó volt és számlát adott a díjról.
2022. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen hiszem, h egy grafikus valaha eléri az IT-s fizut :/
2022. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

# 1


a vállalkozás önmagában egy külön szakterület és nagyon késesélyes hogy bejön e. És ott önmagában az hogy én jó grafikus vagyok még nem tesz sikeressé, ha nem vagyok képes eladni a szaktudásom, ügyfeleket szerezni.


Ezzel én nem akarok foglalkozni.

2022. dec. 27. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Senki se úgy született hogy tudja ezeket, de bele lehet tanulni.

Valamit valamiért ha szeretnél jól keresni akkor bizony kell olyan dolgokat is csinálni amit nem szeretsz annyira.


Egyébként felvetetheted magadat egy céghez először és mellette elkezdhetsz freelance munkákat csinálni, ha vannak ügyfeleid akkor pedig átmész teljes vállalkozásba

2022. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Simán vannak játékfejlesztő cégek ahol home officeban is jóval átlag fetti keresetet kapsz, keresgetni kell meg jelentkezgetni.
2022. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Grafikus és a többi művészeti szakmánál szakszervezeti mozgolódás le van maradva szembe az IT-val. Oké az IT-nél nem dolgoznék nőként, ha férfiak érzik jól magukat ott, de én nem vagyok elkötelezett bármilyen részében. Ennek megfelelően kevesebb lenne a kicsivel fizetésem valami bugyuta indokkal. Valami lenne az előléptetés körül stb. Minden szakterületnek meg van a maga hiányoságai, ami miatt ilyen amilyen most.


Az ijesztgetést nem kell komolyan venni, ha diploma lenne. Úgyan annyi lesz az esélyet, mint bármelyik bölcsésznek elhelyezkedni. Nem biztos egyke grafikus leszel, de ha mást nem tanultál (OKJ), amivel tényleg jobb lenne az elhelyezkedéset, akkor csináld végig. A cégek vannak annyira előítéletesek, ha nincs diploma.

2022. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, legközelebb ne betépve írogass, mert egy értelmezhető mondatod sincs.
2022. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell betépni. Csak magyar iskolába kell járni, ahol hátrányaitra tojnak magasról.
2023. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Grafikus szakmában úgy tényleg nincs fizetésemelkedés mint pl. IT-ban?"

Hm, a kifejtésed nem sok köze van az IT-s munkakörökhöz. Ott megfizetnek alkalmazottként is.

2023. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!