Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Spanyol vagy olasz nyelvtudás...

Spanyol vagy olasz nyelvtudás a hasznosabb?

Figyelt kérdés
Itthon felsőfokú angol mellé a spanyolt vagy az olaszt éri meg jobban megtanulni? (Melyiket miért éri meg jobban tanulni?) (csak ez a két nyelv jöhet szóba második nyelvként)

2022. dec. 30. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a spanyol. Azt beszélik ugye Spanyolországban, dél-amerikában és lassan az USA második hivatalos nyelve.
2022. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol élsz. Én Zala megyében az olaszt sokkal jobban tudtam használni. Rengeteg olasz tulajdonú vagy érdekeltségű cég volt, illetve export-import is jelentősebb volt az olaszokkal. Rendőrségnek, bíróságnak is tolmácsoltam és fordítottam, mert elég sok ügy volt olaszokkal.
2022. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%
Tökéletesen haszontalan mindkettő, egy-két kiragadott véletlentől eltekintve.
2022. dec. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Isti22 ***** válasza:
100%
A profession.hu-n olaszra 30, spanyolra 21 találat van.
2022. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Hasonló, de az olasz állítólag könnyebb. Én az egyszerűbb megoldás felé mennék :)
2022. dec. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mitől könnyebb az olasz? (Én csak olaszul tanultam valamennyit, spanyolul nem, de azt gondolnám, hogy kb. egyformák.)
2022. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért tanulnám az olaszt, mert az utóbbi 5 évben csomó dél-amerikai jött be Magyarországra különböző SSC-kbe dolgozni, tehát oda nyelvi támogatásra nem kellenek már spanyolul tudó magyarok, mert ugyanolyan olcsó, ha nem olcsóbb egy venezuelai spanyolajkú.
2022. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan mitől könnyebb és mennyivel, de több helyen ezt mondják róla. Én nem tanultam egyiket sem. Tippjeim a kiejtés egyértelműsége és feltételezem egyszerűbb a nyelvtan. De mivel rokon nyelvek, sok a hasonlóság is valószínűleg.
2022. dec. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen az olasz a hasznosabb ebben az országban és Európában.
2022. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!