Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan szankcionálhat a...

Jogosan szankcionálhat a főnököm emiatt?

Figyelt kérdés

Két ünnep között a cégünk, ami egy KFT. hét fős munkaerővel, átköltözött egy másik helyre. A főnök velünk akarta elvégeztetni a költöztetést, az eszközök, alapanyagok szállítását, szerelését, amit a többiekkel meg is tett, de én ezt megtagadtam, mondván, hogy ehhez költöztetőket hívnak a normálisabb helyeken, illetve az 4-5 fokban való pakolásban biztos, hogy lebetegszem. Ő megfenyegetett, hogy akkor repülök, én meg hivatkoztam a munkaszerződésemre, hogy ilyenek nincsenek benne.

Jogos az érvelése?


2023. jan. 3. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Jogosan.
2023. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De miért?

Ezek nem tartoznak a kötelességeim közé.

2023. jan. 3. 10:30
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Nos nézzük akkor. Tartott e munkavédelmi tájékoztatót vagy eligazítást, ha igen aláírtad e a dokumentumot, ha nem akkor már megszívta. Benne van e a szerződésben hogy neked pakolni kell, ha nem akkor megtagadhatod. Azzal hogy pakolni és költözni kell az nem a ti dolgotok lett volna, ez egy szívesség.

Ha én lettem volna a főnök, nem zsaroltam volna ezzel senkit. Tartottam volna munkavédelmi oktatást, mit és hogyan, aztán kis ajándék kiegészítővel megkértem volna az kollégáimat hogy segítsenek költözni.

2023. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
teljesen jogos amit kért, a nem tetszik mondj fel
2023. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Jog szerint igazad van. De nem a jog a főnököd, kollégád. Egy munkaügyi per eredménye is lehet az, hogy visszahelyeznek az állásodba. De kemény napjaid lesznek utána, erre számíts. sokféle módon meg lehet keseríteni egy ember életét úgy, hogy minden törvényes, szabályos, mégis visítva fogsz menekülni.

Nem ellened írom! Mondom, hogy igazad van. Csak a valóság meg ilyen.

2023. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, sajnos az 5 ösnek van igaza.
2023. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Munkaköri leírásokban, munkaszerződésben benne vannak a feladatai, plusz általában olyan mondat is, hogy alkalmanként lehet ettől eltérő feladat is felsőbb utasításra.

Persze nem kötelező pakolni, főleg ha munkaidő kívül esik, DE! Mi is költöztünk kis céggel (szintén 7 fő) , egész jól összehozta a csapatot, mindenki megtalálta minden papírját, holmiját, nem keveredett semmi, plusz magunk alakítottuk ki a munkakörnyezetünket. Mi bulira vettük hoztunk enni, inni, pedig kemény meló volt.

Egy másik helyen volt külsős költöztetésben részem, elkavarták az az aktuális munkáimat tartalmazó dobozt, napokig evett az ideg mire újra felvettem a fonalat, pedig az volt az ígéret, hogy munkakész lesz az új hely...

2023. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs a munkaköri leírásodban vagy a munkaszerződésedben, hogy ilyen munkát (akár "más jellegű" megnevezéssel) végezz, akkor nem volt jogszerű a főnök. De mondjuk lehet ezt normálisan is csinálni. Én is voltam kis cégnél, nekünk is volt olyan, hogy egy hétvégi céges konferencián pakolgatni kellett, pedig IT-s vagyok. De egyrészt kaptunk túlórapénzt, másrészt teljes ellátással voltunk a hotelben, plusz még ajándékutalványt is adtak.
2023. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as, pontosan erre gondoltam, így már nem lenne probléma nekem sem. : )
2023. jan. 3. 14:25
 10/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Nyugi, a felmondásban nem az fog szerepelni, hogy azért rúg ki, mert nem segítettél a költözésben. Elég könnyen lehet később is okot találni rá.
2023. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!