Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT gyakornok Bp.-en; mekkora...

IT gyakornok Bp.-en; mekkora fizetést illik kérni?

Figyelt kérdés

Hálózati szakirányban helyezkednék el, mérnök gyakornokként, ha számít. Bp.-en albérletben élnék a gyakornoki idő alatt és szeretnék azért megélni + valamennyit félre is tenni a fizetésből... Ha beválik a cég, akkor a jövőben el is helyezkednék náluk, nyilván akkor már magasabb fizetésért.


Kérdés, hogy ilyen körülmények esetén mekkora fizetést illik kérni, ami még nem irreálisan magas?



2023. jan. 3. 17:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Alapvetően lényegtelen hogy egyedi munkaszerződés vagy diákmunka. Ugyan a diákszövetkezet lecsíp valamennyit az összegből azomban az egyedi munkaszerződésnél a munkáltatónak több adót kell utánnad fizetniük.
2023. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

A szakmai gyakorlat az teljesen más, mint a gyakornokság. A gyakornoki állás az kvázi egy diákmunka, csak jobban hangzik, általában csak szövetkezeteken keresztül dolgoznak a gyakornokok órabérben, így jön ide a diákszövetkezet.

Ha te a szakmai gyakorlatodat csinálod ahhoz persze hogy nem kell a diákszövi ha már meg van a hely (bár rengetegen szövetkezeten keresztül csinálják amúgy a szakmai gyakot is, segítenek céget találni a diákoknak)

2023. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Kb minden cég iskolaszövetkezeten keresztül alkamazza a diákokat.


Pl.: Felvettek a Morgan stanley-hez. Nálunk én külön kialkudtam, hogy mennyit akarok készhez kapni és iskolaszövetkezeten keresztül vettek volna fel.


Kb minden másik cég, ahova jelentkeztem (a saját oldalukon) is iskolaszövetkezeten keresztül alkalmazza a diákokat. Ilyen pl.: a Dilligent is.


Konkrétan mindegyik szaktársam szintén diákszövetkezeten keresztül van alkalmazva. (BME Mérnökinfó)


Az, hogy nem a diákszövetkezet oldalán választod ki a pozíciót nem jelenti autómatikusan, hogy a cég téged félállásban foglalkoztatna. Az sokkal drágább nekik, kb senki sem csinálja.


Tehát itt az esetek 90%-ban diákmunkáról beszélünk.


A diákszövetkezeten látott bérek jó kiindulásnak.

2023. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nálunk az egyetem köt szerződést a fogadó céggel. Nem tudok róla, hogy diákszövetkezeten keresztül intéznék a gyakorlatot. Azt tudom, hogy ha nincs szerződése még a cégnek az egyetemmel, akkor nekünk kell közbenjárni, hogy kössék meg és onnantól kezdve elfogadják, mint szakmai gyakorlati hely. De megkérdezem akkor, hogy szövetkezeten keresztül is lehet-e menni.
2023. jan. 4. 22:26
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

15# Kevered a dolgokat.


Az egyetemmel kell szerződés, de ez nem egy munkavállalói szerződés, csak hogy ott teljesítes gyakorlatot.


A diákmunka/félállás foglalkoztatás forma. Feltételezem főállásban is végezhetnél gyakorlatot. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az egyetem szerződést köt az adott munkáltatóval.


Ettől függetlenül valamilyen formában foglalkoztatni fognak és az több, mint valószínű, hogy valamilyen diákszövetkezeten keresztül lesz, amit meg diákmunkának hívunk.


Neked ezzel kapcsolatban semmit sem kell csinálnod csak kb 1x ajáírni valamit a diákszövetkezetnél (lehet csak online, így be sem kell menned) és onnantól kezdve mehetsz is dolgozni.

2023. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem és munkahely között nem szerződés kell, hanem munkahely írásban nyilatkozik, hogy olyan a cégprofil ami a képzés témájába vág.

Passzív félév alatt elmentem teljes munkaidős állásra és amikor folytattam a sulit marasztaltak részmunkaidőben.

Amikor jött a kötelező gyakorlat mondták, hogy arra is maradjak és segítenek papírmunkát lerendezni.

Éppen vittem volna sulihoz a cég nyilatkozatát de szóltak suliból, hogy pár éve már volt annál a cégnél egy gyakornok így nem kell újra regisztrálni náluk a céget mert még bőven érvényes a régi papírmunka.


Utána kellett egy konzulens a cégtől aki segített diplomamunkámban.

Nehézség annyi volt, hogy nekem kellett kitalálni és lepapírozni a szakdolgozat témát is olyanra, hogy suli és munkahely is elfogadja.

2023. jan. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!