Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT Szektor, máshol se lehet...

IT Szektor, máshol se lehet elmenni táppénzre sprint közben?

Figyelt kérdés
2 hetes sprintekbe dolgozunk, 1 hete folyamatosan beteg vagyok, minden este belázasodok. És még így is be kell járnunk minden nap az irodába 8:30-ra, home office nincs. A főnök aztmondta senki nem mehet el semmilyen szabira, ha nem előre lett leegyeztetve. De basszus, nemtudtam hogy beteg leszek. Mit tudok csinálni?

2023. jan. 4. 09:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Te retardalt vagy? Mikor lehetne elmenni, ha nem sprint kozben?
2023. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Borzalmas helyen dolgozol. Először is jó helyen van home office. Másodszor, ha beteg vagy táppénzre mész (ez amúgy törvényi kötelezettség). A szabikat illik a sprint kezdete előtt tisztázni, de jobb helyeken abban is mutatnak némi rugalmasságot, ha valami rendkívüli történik.
2023. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Melyik cégről van szó?
2023. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Fejlesztőként ~10 év alatt még nem volt olyan munkahelyem (se KKV se multik között), ahol bármiféle szabira nemet mondtak volna, főleg nem betegségre (nem mintha az az ő döntésük lenne).


Azonnal váltanék is, ha ilyen általános indokkal folyamatosan "megtagadnák".

2023. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha beteg vagy nem kérdezel, hanem tájékoztatsz. Írsz egy e-mailt, hogy beteg vagyok, nem tudok menni, megyek majd orvoshoz, majd írok ha tudom már meddig tart. A doki kiír, majd az igazolással mész vissza.

Sok esze lehet amúgy annak a scrum masternek, aki az egész team-et összefertőzteti.

2023. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nálunk simán el lehet
2023. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg vagyok, nem dolgozom. Ennyire egyszerű a történet :DDD Te meghalni is először engedélyt kérsz? :D
2023. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
nem veszitek észre hogy fake kérdés?
2023. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést se értem már. Ki az a hülye, aki a főnökétől kér engedélyt a táppénzre? Háziorvoshoz kell menni, ő fog kiírni táppénzre.
2023. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért dolgozol ilyen trágya cégnél? Már bocsánat, de fejlesztőként köpsz egyet és 15 állásajánlaton landol.

Eleve nem mennék olyan céghez, ahol nincs HO, ahol meg lecsesznek, mert lebetegedsz, na hát onnan instant dobbantanék!

Különben sem értem, hogy lehetne nem sprint közben szabira menni, mikor Scrum szerint ahogy vége a sprintnek, kezdődik a következő.


Én HO dolgozok és általában egy kis megfázással simán dolgozok, de pl. a covid az 2 hétre kiütött. Semmi baj nem volt belőle, hogy kihagytam egy sprintet, pedig SM vagyok.


Szóval hagyd ott őket és esetleg a cég nevét is leírhatod, hogy más ne menjen ilyen vacak helyre. Vagy legalább Indeed-en vagy Glassdoor-on húzd le őket!

2023. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!