Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban villanyszerelők...

Németországban villanyszerelőként 3 éves tapasztalattal milyen bérrel lehet számolni?

Figyelt kérdés

B1 nyelvtudással, Bayern oldalon.


Eléggé eltérő béreket találok. Főleg a munkaerő közvetítősök nagy lehúzás(magyar). Esetleg van itt valaki, aki kint él és ott dolgozik?


Privátban is jöhet. Érdekelne minden tapasztalat. Köszönöm.


2023. jan. 4. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nettó 2000-2300 euró, a magyar közvetítőket meg munkáltatókat kerüld el messziről.
2023. jan. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ausztriában ettől többet lehetne keresni?
2023. jan. 4. 20:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Ott dolgozom, konkrétan a nyelvtudásom még nem éri el a B1 szintet, így kapok 2700 euró körül, +egy kultúrált szoba ahol csak én vagyok és a net ingyen van, mehetnék albérletbe de nincs értelme, ebben a lakásban 3-an vagyunk és mindenki külön el van, nagyon jó. Természetesen a magyarokat kerül, és akkor nagyon jól fogsz járni ha kijössz. :)
2023. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3000-ig el lehet menni de az már a legteteje, brigádvezetőként kamarai jogosultságokkal villámvédelmi jogosultság stb.
2023. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Tehát ez a bér így nagyjából állandó? Mert már 10 évvel ezelőtt is azt hallottam, hogy kint 2000-2500 körül lehet keresni nettó. De ez annyira nem változott akkor.

2023. jan. 7. 09:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok magyar lenyomta a kinti fizetéseket.
2023. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem csak a magyar.. eleve mindenféle külföldi munkavállaló.

Ahogy látom Ausztriában is nagyjából ez a bér.. csak minimálisan lehet több vagy kevesebb. Ez így akkor ennyi?


Nem azt mondom, hogy keveslem. Nyilván itthoni szemmel ez elég sok is, de, ha jól gondolom akkor ez így nagyon nem lesz több az évek alatt.

2023. jan. 7. 14:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha jól beszéled a nyelved és képzed magad lehet akár több is.
2023. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha a szállást ki kell fizetned, plusz benzin akkor akkor nem éri meg.
2023. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én is azt számolgattam, hogyha kap az ember 2000 eurót, és abból ki kell fizetni egy 800-1000 eurós lakást(hogy azért mégse egy putriban lakj), meg ezen kívül üzemanyag stb.. hát ott sem sok marad. Vagy pedig élhetsz teljesen nomád életet.

Nagyon nehéz ez így is akkor.


Hosszútávon, ha mondjuk a cég állja a szállást, az viszont az sem élhető. Egész életedben másokkal fogsz együtt lakni?

2023. jan. 8. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!