Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm ki akar rúgni, de...

A főnököm ki akar rúgni, de előtte még egy hetet adna, mert van egy számára fontos project amit azon a héten be kell fejezni. Ti megcsinálnátok neki?

Figyelt kérdés

Két dolog forog az agyamban.

Az egyik, hogy sokáig dolgoztam ott és tartozom ennyivel.


A másik, hogy ez full átverés. Lekaszálja a fontos projectet aztán elzavar, csinálja meg neki a halál.


A kirúgás oka amúgy az hogy túl jó dolgom volt a cégnél és szétmartak a kollégák + volt aki pályázott a pozíciómra.


Arra is gondoltam hogy esetleg zsarolható hogy megcsinálom neki de csakis akkor ha nem rúg ki.


2023. jan. 14. 09:39
A kérdező szavazást indított:
Dehogy csinálnám
Ennyivel tartozol neki akkor is ha problémák voltak
Csakis akkor csinálnám ha cserébe ott maradhatok
32 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

1) felmondási idő

2) ha te megint az avonos rinyagép vagy, akkor nem vagy alkalmazott

2023. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Azt tegyük hozzá hogy most két hét fizetett szabadságot kaptam decemberben, két hetet meg dolgoztam csak valamelyik kolléga újévi ötlete lehetett hogy mindenképp kirúgat. Szóval a főnök korrekt volt, a kollégák csinálták meg a problémát.
2023. jan. 14. 09:42
 3/28 A kérdező kommentje:
2. Nem az avonos rinyagép vagyok. Grafikai studioban dolgozom.
2023. jan. 14. 09:42
 4/28 A kérdező kommentje:

+ azért is gondoltam. Hogy ha a helyembe jönne az új, ne legyen neki könnyű a váltás, mert most nagyon azt hallottam, hogy menne nekik is. De lehet pont azzal tudnám magam (talán) megtartani ott, ha a legjobb tudásom szerint csinálnám meg ezt az utolsó projectet ahogy senki sem tudja.

Amúgy meg a főnök tényleg korrekt volt mindig.

Tehát ha nem csinálom meg az új pályázó meg beleharap a fűbe lehet visszahívna a főnök. Ha megcsinálnám akkor meg már kitojtam neki az aranytojást.

2023. jan. 14. 09:49
 5/28 A kérdező kommentje:
Tiszta sakk helyzet várom a tanácsokat. ;)
2023. jan. 14. 09:52
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Kirugni csak indokkal lehet. Az nem indok hogy nem kedvelnek a munkatarsak vagy valakit érdekel a poziciod.


Ha nincs fegyelmid akkor kb kirughatatlan vagy.

Vagyis pontosabban kirughat te meg perelheted jo esellyel.

2023. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Próbaidőben vagyunk.
2023. jan. 14. 09:57
 8/28 anonim ***** válasza:
3%
Mit csinálsz a grafikai stúdióban?
2023. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Sokáig dolgoztál ott, de próbaidős vagy? Mégis mennyit dolgoztál?
2023. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 krwkco ***** válasza:
83%

Gondolom, hogy a főnököd nem teljesen ostoba és azért akar elbocsájtani, mert oka van rá. Pl. azért mert túl sok embere van a munkákhoz képest. Vagy mert úgy értékelte, hogy a kollektíva hatékonyabb nélküled, mint veled. Egy hét alatt egyik szempontján sem tudsz változtani. Tehát az elbocsajtásod már biztos.

Ha nem akarsz a főnököddel kitolni, mert eddig rendes volt hozzád, akkor csináld meg legalább átlagos szinten a projektet. Ez volna korrekt. Vagy ha élvezed azt, hogy alkotsz valamit, akkor hozd össze olyan jól, ahogy csak tudod.

2023. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!