Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olasz vagy orosz nyelvtudás a...

Olasz vagy orosz nyelvtudás a jobb befektetés?

Figyelt kérdés

Angol C1 után szeretnék egy második idegen nyelvet.

-az olasz: tetszik, könnyű (könnyebb) így, ha kevesebb időm lesz is korábban lehet sikerélményem vele (B2, C1); viszont ahogy utánajártam nem igazán hasznos nyelvnek mondják

-az orosz: szintén tetszik a nyelv hangzása, kuriózum stb., viszont mindenhol azt olvasom, hogy iszonyat nehéz nyelv és sokkal többet kell rászánni egy B2, C1-es szinthez, viszont nem tudom mennyire “értékes” a tudása, mennyire mutat jól egy önéletrajzban



2023. jan. 22. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elég nagy kérdés mit szeretnél egyáltalán csinálni a nyelv tudással?
2023. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az angollal bőven elvagyok (műszaki terület, multi), de szeretnék egy második idegen nyelvet is megtanulni. (Illetve ha már rászánom az időm stb., akkor azért szeretném, ha a későbbiekben tudnám is esetleg kamatoztatni. /Akár egy új munkahelyi jelentkezéskor a CV-be beírva, ha nem is kritérium az adott 2. idegen nyelv tudása/)
2023. jan. 22. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Olaszul és oroszul is tanultam, egyikre se volt szükségem az elmúlt 40 évben soha.


A német nyelv sokkal hasznosabb bármelyiküknél, vagy pedig esetleg a francia.

2023. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
inkább olasz, főleg mert könnyebbnek találod és nyaralásnál is jól jöhet :) de ezeken kívül német lenne jó még valóban
2023. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy mit kezdenél velük.

A befektetés szót használtad, tehát gondolom valamire szeretnéd használni őket.


Nos, hacsak nem kiköltözöl Olasz o-ba élni, hanem csak együtt dolgozol olasz partnerekkel, befektetőkkel, beszállítókkal, kliensekkel, stb... ott mindenki beszél angolul.

Ellenben az orosz-ukrán-belarusz iránnyal, ahol nagyon kevesen.


Én több tucatszor voltam mindkét országban ilyen olyan okokból (orosz és olasz egyetemen is tanítottam, pl) és sokkal többször kerültem olyan szituba oroszországban, vagy orosz nyelvterületen dolgozókkal való interakció során, ahol örültem volna, ha beszélem a nyelvet.


Turistaként is olaszt sokkal könnyebb bejárni, mint oroszt, nyelvtudás nélkül. Stb stb.

2023. jan. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az amelyiknek később hasznát fogod venni.
2023. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!