Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tovább a karrieremben?...

Hogyan tovább a karrieremben? (Pénzügy, adatok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még a mestert csinálom, 1 év van hátra, és 1.5 éve dolgozom az egyik nagy befektetési SSC-nek.

A munkám során kb kimaxolom az Excelt, VBA-ig menően.


Nem tudom, hogy egy nagy oklevelet kezdjek el nyomni először (CFA, ACCA), vagy megtanuljak programozni Python-ban, illetve SQL-ben.


A CFA érdekel, a Python meg úgy érzem segítene.


Picit kezdem unni az Excelt, látom a határait, csinálnék valami mást.

Mivel a jelnlegi pozim title-je miatt viszonylag gyakran behívnak Business Analyst pozíciókba, adná magát, hogy jobban elmélyüljek ezen a vonalon.


Mit gondoltok?



2023. febr. 12. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"Nagy befektetési SSC" akkor City, msci, blackrock vagy Morgan


Ezeknél szinte kivétel nélkül vannak képzési opciók házon bellül szval simán kihasználhatnád ezeket. Továbbá valószínűleg cégen bellül is tudsz váltani egy másik területre ami szerintem jóval könnyebb mint másik cégre váltani.


Igazából ha adatok érdekelnek akkor célszerű pythont tanulni és elmenni quantitative finance irányba ahol lehetsz dev vagy desk strat.


Ha business irány érdekel inkább akkor érdemes a deskhez közelebb menni

2023. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Ilyen jellegű pozikban lehet remote dolgozni? Debreceni vagyok hasonló profillal és nem szeretnék pestre költözni.
2023. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 általában van, kb heti egy vagy havi 2 alkalommal kell bemenni
2023. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!