Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ugyanannyi lenne a passzív...

Ha ugyanannyi lenne a passzív jövedelmed, mint amennyiért most dolgozol, felmondanál?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel, hogy passzívan (tehát nem kell érte heti pár óránál többet tenni érte), ugyanannyi bevételed származik (adózás után), mint amennyit a munkahelyedről kapsz.


Felmondanál, hogy több szabadidőd legyen, vagy maradnál, hogy kétszer annyit keress?


2023. febr. 13. 07:15
A kérdező szavazást indított:
Felmondanék
Dolgoznék továbbra is
Egyéb (kifejtem kommentben)
45 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
61%
Jelenleg, diakként nem nagyon kell ennél több (500 nettó jelenleg), viszont maradnék mert szeretem a munkám. Viszont később, családalapítás, házvásárlás, gyerekek miatt bejönne máe az is hogy jó az a dupla.
2023. febr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%
Jelenleg maradnék, hogy kétszer ennyit keressek, mivel pár éven belül esedékessé válik a lakásvásárlás. Utána is dolgoznék, de csak félállásban, félállásban elmennék tanítani.
2023. febr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondananék fel, mert szeretem a munkám. De simán lehet, hogy idővel átkérném magam 4 órába, hogy csak heti 2-3 napot kelljen dolgozni.
2023. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Ev vagyok, felmondani nem tudnék, de kiszórnék pár agyhalott ügyfelet.
2023. febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
84%
Vallakozokent magamnak mondanek fel? :)) De amugy siman. Tobbet az eletben nem kene dolgozzak az biztos
2023. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoznék tovább, de már nem feltétlen 5x8-ban. Inkább elmennék project alapon dolgozni, és megválogatnám, hogy mit vállalok el (nyilván az érdekesebb feladatokat igen, a kevésbé vonzóakat nem).
2023. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Felmondanék, de nem azért hogy ne dolgozzak, hanem azért, hogy azt csinálhassam amit szeretek. A számítógépes munkavégzést pedig kiiktatnám az életemből. Számítógépet csak szórakozás vagy hobbihoz kapcsolódó projekt megvalósítás céljából használnék a későbbiekben.
2023. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy föl. Van olyan tevékenységem, ötletem aminek a valódi beindítása igényelné a napi 8 órát plusz a stabil havi bevételt. Sajnos munkahely esetén vagy az egyik, vagy a másik (esetleg mindkettő) kiesik. Tehát, a "passzívat" választanám, amíg be nem indul a biznisz, ami nekem voltaképpen nem munka, de szívesebben csinálnám pénzért.
2023. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 NTBS ***** válasza:
69%
Nem maradnék.
2023. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal. 1 percig se dolgoznék alkalmazottként tovább.
2023. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!