Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen hátrányai vannak a...

Milyen hátrányai vannak a munkavállalónak, ha két irodával rendelkező cég akarja bejelenteni egyszer 6 órába és egyszer 2 órába? Mitől eshet el ezáltal a munkavállaló ? Ez így nyolc órás bejelentésnek számít ?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Semmi hátránya nincs; eléggé bevett dolog ez.
2023. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez ugyanúgy 8 órás bejelentett állásnak minősül?
2023. febr. 13. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

6+2=8


Tehát igen.

2023. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Ez két részmunkaidős állásnak minősül.



Elég sok mindent kell végignézni, megérteni, és végiggondolni ahhoz, hogy az összes kockázatot lásd (szabadság, tb, felmondás (mi van, ha csak az egyik helyen mond fel), nyugdíj évek, stb).



Én a magam részéről dolgozni akarok, nem munkajogi fejtegetésekbe bonyolódni, így ahol ezt megemlítették, ott köszöntem a lehetőséget, és távoztam.

2023. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Milyen hátrányai vannak a munkavállalónak, ha két irodával rendelkező cég akarja bejelenteni egyszer 6 órába és egyszer 2 órába? Mitől eshet el ezáltal a munkavállaló ? Ez így nyolc órás bejelentésnek számít ?"


Nem számít 8 órás bejelentésnek. Ez két részmunkaidős állás.

A leírásodból arra következtetek, hogy ugyanaz a cég létesít különböző munkára munkaviszonyt veled.

Ha jól gondolom, akkor leírnád, hogy mégis mi a célja vele, mert nekem sem szimpatikus ez a felállás?

2023. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért csinálják. Nem kaptam rá magyarázatot.
2023. febr. 13. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!