Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Konyhai kisegítő feladata?

Konyhai kisegítő feladata?

Figyelt kérdés
Nekem kell például a nagyon nehéz edényeket is elmosni, ha lány vagyok és nem bírom el?

#Konyhaikisegítő,mosogatás
2023. febr. 13. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rekeszeket is kell pakolni, ha már edényeket sem bírod el nézz másik munka után.
2023. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírod el, sajnos alkalmatlan vagy a munkára. Vagy összeszeded magadat, vagy keress más állást. Gondolod, majd az üzletvezető mossa el helyetted, amikor neked fizetnek ezért?
2023. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkaköri vagy a munkaegészségügyi leírásban meg kell nézni, hogy milyen nehézségű tárgyakat kell emelned, ez általában benne van.


Én a helyedben nem ugrálnék, mert ha ilyenre kezdesz panaszkodni, akkor én az üzletvezető helyében kirúgnálak és felvennék egy izmosabb lányt vagy fiút helyetted.

2023. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Normalisan megkerdeztem, ti miert nem tudtok normalisan valaszolni? Megszomorodott emberek
2023. febr. 13. 16:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában ilyesmi, ja, mosogatás (bármilyen nehéz), pakolás, zöldségpucolás és -darabolás (krumpli, hagyma stb.)
2023. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

#3-as vagyok. Nem tudom, miért vagy felháborodva, mindegyik válasz TELJESEN NORMÁLIS VOLT.


Mit vártál válaszként, ha leírod, hogy van egy munkád, amiért fizetést kapsz, és nem tudod (vagy csak nagy nehézségek árán tudod) elvégezni?


Nézd már reálisan a kérdésedet a főnök szempontjából, aki dönt arról, hogy alkalmaz-e vagy sem. Végiggondoltad ezt már a főnök szempontjából?


Van egy munkavállalója, aki azt mondja, hogy a nehezebb edényeket, dolgokat nem tudja pakolgatni, mosogatni. A munkának ezt a részét is el kell végezni valakinek, nem maradhatnak az edények koszosan, nyilván. Mit csináljon?


Szóljon a másik kisegítőnek (ha egyáltalán van ilyen), hogy csinálja meg helyetted a munkának ezt a részét? Ha neked nehéz, neki is nehéz, és azt fogja mondani a másik kisegítő: Főnök, én ugyanannyi fizut kapok, mint ez a kiscsaj, és végezzem el az ő munkájának a nehéz részét helyette? Hogy kezelje ezt a főnök? Adja oda a fizetésed egy részét a másiknak? Vagy maradjon a te fizetésed ugyanannyi és adjon a másik srácnak emelést a több munkáért?


Vegyen fel még egy embert, aki a nehéz edényeket mosogatja helyetted? Akkor már miért ne rúgjon ki téged? Az az ember a könnyű edényeket is el tudná mosogatni.


Azon gondolkozz el, hogy te mit csinálnál egy ilyen helyzetben a főnök helyett, ha valaki odamenne hozzád egy ilyennel, hogy nem tudja elvégezni a munkája egy részét. Ha elgondolkoztál, akkor pedig tudsz dönteni is.


Én a te helyedben döntenék, hogy kell-e nekem ez az állás. Ha kell, akkor erősítenék, hogy meg tudjam csinálni a nehéz edények mosogatását is. Ha nem kell, akkor elmennék egy másik helyre dolgozni, ahol könnyebb a meló. Ennyi.

2023. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb minden is, ami nincs másokra rábízva, plusz még amiért szólnak.
2023. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem kell például a nagyon nehéz edényeket is elmosni, ha lány vagyok és nem bírom el?"


Remek munkatörvényünkben meg van szabva (2012. évi I A Munka Törvénye), hogy ha jólemlékszem 25 kg alatti kézi emelés még könnyű fizikai munkának számít.


Azt persze nem szabja meg ez a gyökér törvény, hogy munkaműszakonként hányszor, szóval gyakorlatilag akár 8 órában pakolhatsz egésznap téglát is, vagy bármilyen építőanyagot ami mondjuk csak 20kg-os zsákokban van, vagy akár kartonos kólaszirupot is.


Akkor is csak "könnyű fizikai" munkának minősül!

Jók ezek a magyar törvények mi?

2023. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2023. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább inkább...
2023. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!