Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fokú nyelvtudás kell...

Milyen fokú nyelvtudás kell ahhoz, hogy külföldön felvegyenek szellemi munkára? Illetve hogy el tudja látni az ember a feladatait egy szellemi, irodai munkakörben?

Figyelt kérdés
2023. márc. 2. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kísérteni szeretnél valakit? Van valami gyakorlatod is, vagy csak láttál már számítógépet közelről? Azzal tisztában vagy, hogy külföld nagy, beleértve az Egyesült Arab Emírségeket és Szomáliát is?
2023. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szellemi és szellemi munka között is nagy a különbség. Ha könyvelő vagy, akkor nyilván kevesebb, ha sales-es, akkor meg sokkal több.


De alapjában véve olyan, hogy bármikor találkozol egy külföldivel, akkor gond nélkül tudj dumálni vele 1 órán át bármiről.

2023. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1: német terület érdekel. Csak azért nem írtam, milyen nyelv, melyik ország érdekel, mert gondoltam, ha angol, ha német nyelvet írok, nem lesz különbség, milyen fokú nyelvtudás kell. Magas. C1. C2. Világéletemben irodában dolgoztam, Magyarországon, nem értek semmihez.
2023. márc. 2. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Az kell, hogy megertsd amit neked mondanak es megertesd magad masokkal.
2023. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ez sok mindentől függ, mi a terület, ki a cég... én láttam már olyan médiás céget ahva csak azt veszik fel asszisztensnek, akinek északnémet dialektusa van (bécsi székhellyel, mióta ezt megtudtam nem csodálkozom hogy minden nap két hirdetést adnak fel és láthatóan nem találnak senkit :D), meg olyan kutatási központot, ahol a könyvelési részlegen a hatból kettő beszél németül, a többi csak angolul, de működnek így is, a cég fele is angol.

ha nem értesz semihez, akkor gondolom vaalmi kis aktatologató álllás kéne ahol semmi hasznosat nem lehet csinálni, ahhoz szerintem már egy b2 is elég, csak készülj úgy, hogy a német nyelvetrületen erős a szakképzés, tehát minden "legelső munkahely ahol még szrt se bíznak rád de tapasztalatnak elmegy" című izére 20 fiatal kereskedelmista lesz a konkurenciád anyanyelvi némettel és helyben tanult készségekkel.

2023. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Világéletemben irodában dolgoztam, Magyarországon, nem értek semmihez.


Ez nagyobb problema mi t a nyelvtudas hianya.

2023. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek az utolsóval.
2023. márc. 4. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarországon, nem értek semmihez."


Erre reflektálva: én 500k körül kerestem bpesti multiban hálózati mérnökként, abszolút nem kellett megszakadnom a munkában, kimentem szerencsét próbálni Németországba másfél milliós fizetésért de annyival többet kellett dolgozni hogy abszolút nem érte meg azért a plusz 150-200 ezer forintos különbözetért, ha kifizettem az albérletet és nem vajas zsemlét akartam zabálni. Arra az egyre volt jó hogy rájöjjek a külföldi munkavállalás biorobotoknak való akik 12 órákat is simán ledolgoznak és nincs semmi életük / igényük. Fél év után visszajöttem 650 ezret fizuért de nekem a nyugalom és a lassú tempó + munkaidőbem elmehetek vásárolgatni, órákig beszélhetek a semmiről a kollégáimmal az felbecsülhetetlen. Úgyhogy ha semmihez nem értesz inkább örülj hogy itthon ellébecolsz, külföldön sokkal nagyobb hajtás van + figyelik is a teljesítményedet.

2023. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tarsalgasi szintu nyelvtudas kell legalabb.

Az nagyobb problema ha nem ertesz semmihez.

En folyekonyan beszelek angolul, megsem tudnek irodaban dolgozni mert semmi olyanhoz nem ertek amit irodaban tudnek hasznositani.

Epitoiparban dolgozok mert ehhez ertek. Van aki jobban beszel angolul mint en mert itt szuletett viszont nincs szaktudasa. Melyik a jobb munka szempontjabol?

2023. márc. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A társalgási szint megvan. A többi a problémás, ahogy ti is látjátok.
2023. márc. 8. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!