Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki homlokegyen...

Van itt olyan, aki homlokegyenest más pályán dolgozik, mint a saját (fő-) iskolai végzettsége?

Figyelt kérdés
Meséljetek. Kíváncsi vagyok!
2010. okt. 6. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, én bölcsészkaron végeztem, de egy percet nem töltöttem el semmi hasonló munkahelyen, hanem webdesignerként dolgozom.


23 / L

2010. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hasonlóan az előzőhöz én is bölcsészkart végeztem (magyar irodalom- és kultúratudomány), de még az egyetem alatt megismerkedtem a részvény- és devizatőzsdével, és azóta a nemzetközi tőzsdén való kereskedésből élek.
2010. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"azóta a nemzetközi tőzsdén való kereskedésből élek"


Szabad megkérdezni így névtelenül, hogy mekkora tőkével kell kereskedni, hogy ha olyan ügyes valaki mondjuk, mint Te, akkor megélhessen belőle? Köszi!

2010. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Attól függ, hogy részvényekkel vagy devizapiacon szeretnél kereskedni. Ugyanakkor nincs általános érvényű szabály arra, hogy ki mennyi pénzt mennyi pénzből tud keresni, még nekem se, pedig csinálom egy ideje. A részvény- és devizapiac nem egy mechanikus, szabályos pénzautomata, amibe bedobsz X pénzt és kijön Y, hanem van veszteség is, van nyereség is, és ha jól csinálod, több lesz a nyereség mint a veszteség.


A részvénykereskedésnél nincs tőkeáttét, tehát csak a saját tőkédből tudsz gazdálkodni. Én alapvetően nem ebből élek, mert ez nagyon korlátozott és nagyon részvényfüggő, hogy mennyi tőke kell, amiből biztonságosan tudsz beállítani kilépési szinteket, és még mindig jövedelmező tudsz maradni. Hogy mennyi pénzzel indulsz el, az függ attól, hogy mennyibe kerül az a részvény, amivel akarsz kereskedni, mennyi a kilépési szinted, mennyi pénzt vagy hajlandó kockáztatni és a kockáztatott mennyiséghez képest mennyit szeretnél keresni.


Én főleg devizakereskedésből élek. Itt használhatsz akár 500%-os tőkeáttétet is, tehát ennyit kérhetsz kölcsön a brókercégtől, ez azért jó, mert nincs annyi saját pénzed lekötve egy pozícióban, hanem több pozícióban is eloszthatod a pénzedet, valamint a nyereséged többszörös lesz, veszteség esetén pedig nyilván vesztesz annyit, amennyi a kölcsönkértből veszteség volt - ezért fontos nagyon a kockázatkezelés. Itt a tőkeáttét miatt olyan 4000 dollárral már érdemes elindulni, így nyithatsz kényelmesen megfelelő számú pozíciókat, illetve a befektetett energiával arányosan fogsz profitálni. Persze mindez csak megfelelő tapasztalattal, stratégiával, tudással, önfegyelemmel működik, ami folyamatos, mindennapos szellemi munka, tehát nem úgy van, hogy beállsz egy szintre, és akkor onnantól ömlik a pénz.


Minden esetben annyi pénzt szabad egy pozícióra áldoznod, aminél, hogy ha beállítod a kilépési szintjeidet és ha esetleg veszteséggel zárul egy kereskedésed, akkor is csak a tőkéd 3%-át vesztheted el.


Nekem perpillanat 10.000 dollár van a kereskedői számlámon, és amennyi pénzt csinálok, abból mindig visszautaltatok a bankszámlámra annyit, amennyi éppen nekem kell. De olyan 4000 dollárnyi tőkénél kezdtem annyi pénzt keresni, hogy kényelmesen meg tudtam élni belőle.

2010. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Akkor feltételezve, hogy havi 150e, vagyis évi 1.8mFt (9000 dollár) jövedelemre gondulunk, mint minimum kényelmes megélhetést biztosító haszon, ez azt jelenti, hogy a 4-10e dolláron durván 200-100%-os hasznot tudsz produkálni évente. Ez nagyon szép eredmény, főleg, hogy veszteségek is vannak. Megkérdezhetem, hogy ezt hogyan és mióta csinálod? Honnan a tuti tippek? Mert értem én, hogy a tőkeáttét miatt kevés %-os nyereséget is elég elérni, de azt stabilan el kell érni! Köszi mégegyszer!
2010. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Így van, de a devizapiacon az évi 100-200%-os nyereség nem számít olyan soknak, az ebből élők általában azért évente többet csinálnak (legalábbis azok, akiket én személyesen ismerek), és nekem személyesen is volt néhányszor 400-500%-os profitot csináló évem is. Persze ennek a mértéke évről évre változik - főként a stratégiádnak megfelelő jelzések gyakoriságától függ, hogy mennyi üzletileg megfelelő helyzettel "ajándékoz meg" a piac, és csak onnantól múlik rajtad. Ha a piac kevés profitábilis helyzetet ad, azzal nem igazán tudsz mit csinálni, maximum vársz pár napot.


6 éve foglalkozom kereskedéssel, és sokat segített, hogy a kezdeti éveimben rnegeteget figyeltem, elemeztem a grafikonokat, így egy idő után megtanultam "együttlélegezni" a piaccal. Belém ivódtak olyan összefüggések, amiket azóta ösztönösen képes vagyok felhasználni egy piaci helyzet mérlegelésekor.


Nos, a stabil profitban maradás a piac alapvető szabályszerűségein alapszik, amiket KÖTELEZŐ érvényűen be kell tartania egy kereskedőnk, ha sikeres akar maradni, különben állandó harcban lesz a piaccal, és ugye széllel szemben nem igazán éri meg pisilni.

Ezek közül a legfontosabbak:

- a trendek folytatására nagyobb a valószínűség, mint arra, hogy megforduljon, ezért érdemes mindig a meglévő trend irányában belépni.

- nagyjából egyenlő arányban fog arra menni az ár, amerre te szeretnéd, mint megfordulni, ezért ezt érdemes elfogadni, és ebben a szellemben kereskedni.

- amint nyitsz egy pozíciót, és a trend irányában elindul, az első lehetőséggel építeni kell rá, hogy a kezdeti kockázat (3%) többszörösét keresd meg.

- amint ellened fordul, a kezdeti kockázat elérésénél (3%) zárod a pozíciót.


Ezzel a pár alaptétellel belátható, hogy: 50-50%-ba fogsz veszteni és nyerni, viszont ameddig a vesztéseid CSAK ÉS KIZÁRÓLAG 3%-osak lesznek, a nyeréseid sokszor lesznek 3%-nál sokkal többek, mivel pozíciót építesz. Tehát a statisztikát a saját oldaladra állítod.


Ezen kívül, mindent meg kell tenned, hogy bizonyos technikai szabályok betartásának segítségével növeld az esélyét, hogy a megfelelő irányban lépsz be. Ezek az általános pszichológiai-technikai szinteknél való belépést jelentik (trendvonal törése, fontos szintek, támaszok, ellenállásoknál való belépés), mert ha mindig csak a legnagyobb valószínűségű szinteknél lépsz be, már van egy minimális előnyöd, amit ha következetesen betartasz, szintén segíti a pozícióid építését, a nyereséget sokszorozását.


Végül a stratégiám 4 nagyon gyakori technikai jelzést tartalmaz, és ezekre lépek be. Reggel 7-től este tízig óránként figyelem a grafikonokat, és amint látok jelzést, lépek, persze megfelelő kockázatkezeléssel (hogy ha mindegyik pozícióm veszteséges, akkor sem haladhatja meg az összveszteség a tőkém 5%-át.

2010. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És milyen devizákat nézel? És gondolom van, hogy átalszol nyitott pozíciókat. Ebben az esetben értem, veszteségnél hogyan lépsz ki (3%), de nyereségnél hogyan? A stratégiád részleteit megosztod, vagy félted? :)
2010. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem féltem, nagyon egyszerű :) Igazából elmondtam a nagy részét fent, mert a nagyrésze pszichológia, hogy bevállald amit kell, ha pedig vesztesz, akkor ne reménykedj, hanem lépj ki azonnal, majd lépj tovább! Ezeket azért mondom, mert a kereskedők 95%-a ezért sikertelen és megy csődbe, mert a pszichológiai oldalát nem érti, és ezek a leggyakoribb hibák.


Igazából a stratégiám technikai része ennyiből áll:


Belépési jelek, amikre lépek:

- counter trend letörése

- oldalázásból való kitörés

- oldalazásban lévő counter trend letörése

- jelentős szintnél egy gyertya "konfig" (ha pl a legmagasabb gyertya low-ja alá zár egy gyertya)


Követelmények:

- Közelben lévő erős PPZ-k, Kerek számok figyelembe vétele

- Fő trend figyelembe vétele

- Megfelelő kockázat-nyereség arány


Ennyi, ezek alapján kereskedem.


A kilépési szintekhez szintén a technikai szinteket alkalmazom, amiket a piac tiszteletben tart. Ezek a lokális aljak, tetők, és ezekhez teszem a kilépési megbízásaimat, mielőtt lefekszem aludni. A pozíciómat eleve ahhoz méretezem, hogyha visszaüt a kilépési szintre, akkor csak 3%-ot veszthessek. Illetve, amikor már nyereségben vagyok, akkor általában a pozícióim építve vannak, ami azt jelenti, hogy már nincs bennük kockázat, csak nyereségben végződhetnek, akkor is, ha a kilépési szintekre visszahúzódnak.

Tehát a legközelebbi tetőhöz vagy aljhoz húzom a kilépési szinteket mielőtt lefekszem aludni, és amint eléri ezeket a szinteket, a kereskedői felület automatikus zárja a pozícióimat.


A legtöbbet kereskedett páraim: EUR/USD, AUD/USD, AUD/CAD, EUR/GBP, EUR/CAD, GBP/USD

A többit is figyelem, de ezek a legjobban trendelők.

2010. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
köszi, megnézem. Tudsz ajánlani vmi kényelmesen használható chart-os oldalt?
2010. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én az alpari metatrader-jében kereskedem és ott figyelem az összes chartot, nagyon profi, rengeteg indikátorral stb. Nem kell számla hozzá, csak simán beírsz valami felhasználónevet, és használhatod is. Kicsi program, gyorsan működik, és minden benne van.

[link]

2010. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!