Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédjelölt részmunkaidőben?

Ügyvédjelölt részmunkaidőben?

Figyelt kérdés

Eltudok helyezkedni ha heti 4 napot szeretnék csak dolgozni?

Erre a felvetésre hogy reagálna egy ügyvéd?

Esetleg van ilyen ismerősötök?


Az nem zavarna ha emiatt később szakvizsgázhatnék és kevesebbet keresnék csak több szabadidőm lehessen.


Köszi.



2023. márc. 9. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ügyvédjelölt vagyok. 2 helyen dolgoztam eddig, sok túlórával. Biztos van ilyen lehetőség, de inkàbb ismerősnél és tuti, hogy nem a jobb helyeken.
2023. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg összejöhet, csak ugye az ügyvédi munka elég hektikus tud lenni, valamit határidőre össze kell készíteni, vagy hirtelen beesik egy sürgős ügy, és akkor lehet hogy egész este meló van. Ismerek olyat, aki egy barátjánál helyezkedett el, ők elvileg csak akkor jönnek össze, mikor kifejezetten kell , és egy (vagy kettő?) hétköznap teljesen szabad. De amikor meg összejönnek, akkor hajnali 3-ig is eltarthat. Én kezdő ügyvéd vagyok, amennyi munkám van, nálam pl simán megoldható lenne, csak épp pénzem nincs, meg jogosultságom arra hogy jelöltem legyen. De így összességében a 4 nap abszolút nem elrugaszkodott, pláne ha az iroda igényei szerint alakul, mikor van a szabadnap.
2023. márc. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán lenne az jó, mivel a három év joggyakorlat az teljes munkaidővel annyi. Félállásban 6 év. Azt meg se te nem akarod, se - vélhetően - a principálisod.

Meg hát ez a munka amúgy sem olyan, amit napi 4 órában el lehet végezni.

2023. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem félállásban csinálnám hanem heti 5 helyett 4 napban, és nem 2,5.


Köszi a válaszokat.

2023. márc. 11. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Az sem teljes munkaidő.
2023. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!