Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen nem túl rózsás helyzetbe...

Ilyen nem túl rózsás helyzetben miért nem népszerűbb az alkalmi munka? (EFO) Miért güriznek egyre több órában meg fizetnek egyre több járulékot inkább a magyar polgárok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 14:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez a "nem megfelelően végezte a munkáját" mintha kissé homályos lenne indoklásnak. [link]
2023. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És ha igy lenne hol akarnál ellene fellebbezni és azzal mire mennél szerinted? :D
2023. márc. 15. 22:13
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

"És ha igy lenne hol akarnál ellene fellebbezni és azzal mire mennél szerinted? "


Elmondom, hogy én mire mentem vele.


Jogorvoslat: Nyilván a munkaügyi bíróságon benyújtott keresettel, hol máshol?


A per végén 1,3 millió sérelmi díjjal "távoztam". Konkrétan az utolsó tárgyalás előtt már kifizette a volt munkáltatóm a bíróságra benyújtott követelésem, mert akkor már tudta nagyon jól, hogy ezt "bebukta". A sérelmi díjat arra hivatkozva kértem, mert valótlan állított a munkáltató a felmondás indoklásában, továbbá mert kénytelen voltam az igazamat keresve pereskedni. Valamint a - szerintem jogtalan - felmondással a saját és kiskorú gyermekem megélhetését veszélybe sodorta a munkáltató, a kényszerű pereskedéssel pedig "lelki terhet" tett a család vállára. Ilyesmikkel indokolta az ügyvédem (jó ügyvédem volt), hogy miért kérek sérelmi díjat a munkáltatótól és miért ekkora összegben.


A bíró is elmondta, hogy nagyon kevés dolgozó védi meg az érdekét ilyen módon, ahogy én tettem.


Persze ő nem tudta azt, hogy én piszkosul berágtam, mivel addig inkorrekt munkáltatóval még nem volt dolgom, és csak a gyilkos bosszú hajtott előre, vagyis a megleckéztetés :D

2023. márc. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NTBS ***** válasza:
Keveset fizet.
2023. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#13, ignoráld a többit fater
2023. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15-ös!


Hm...?!?!

2023. márc. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 úgy értem a #13 lehetne a kiemelt válasz.
2023. márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mármint ha az offtopik dolog lenne a kérdés, vágod
2023. márc. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem éppen. Egyébként a kutyát nem érdekli a bíróságos sztori, mert százból egy nyer,a legtöbb munkáltató sokkal dörzsöltebb, strómanokat alkalmaz, akik félévente eltűnnek, az ügyvezetőjük meg azt se tudta soha, hogy "hány óra"...

Ha esteleg mégis tudni vélne bármit is, eltűnik ő is hamar...

2023. márc. 21. 08:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!