Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan keressek pénzt havi...

Hogyan keressek pénzt havi 300 euró spórlással?

Figyelt kérdés

22f, nemrég jöttem ki Németországba. NEM meggazdagodni akarok, meg NEM 1 hónap alatt akarom megduplázni a pénzem.

Havi kb 300 eurót tudok félretenni a fizetésemből és nem akarom hogy csak úgy a párnám alatt heverjen (egyszerű építőipari munkás vagyok).

Tudom, részvények meg ilyen tőzsdés dolgokhoz nagyobb összeggel érdemes belevágni, de valahogy azt is el kell érni, van valami kezdő lépés, amivel nem csak pihen az a kicsi pénzecske?



2023. márc. 15. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Vegyél belőle euró alapú inflációkövető állampapírt.
2023. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább a forint alapút mondanám, de az allampapírban egyetértek az egyessel.
2023. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
hmm fura ez a világ, hogy senki nem akar meggazdagodni. De akkor mi a fenének dolgoztok?
2023. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
#1 - Az márcsak pár napig kapható... Jövő hónapban már nem fog tudni venni.
2023. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Ezért minek mentél ki?

300€-t Magyarországon is félre tudnál tenni szerintem építőipari melósként.

2023. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Hát ezt mondjuk én sem teljesen értem, hogy 300 euró havi félretett pénzért miért kell külföldre menni, de nem vagyok képben a kérdező dolgaival, szóval ezt hagyjuk is.


Alapvetően az egyszerű embereknek az állampapírok valók. Könnyen és olcsón visszaválthatóak lejárat előtt és habár nem fizetnek túl sok kamatot, de ez is több mint a semmi és semmiféle adó vagy bonyolítás nincs vele.

Ha van ügyfélkapud, akkor online is tudsz értékpapír számlát nyitni, majd tudsz többféle papírt venni sima kártyás váráslással. Van euró alapú (sajnos ebből pont ma vezették ki a jó verziót, ezentúl már csak egy kevésbé kedvező lesz) és nagyon sok forint alapú is.

2023. márc. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak.

Erdélyből vagyok, ami most vígan sanyargatás nélkül a letett pénzem, az otthon nagyon kicsivel volt több a fizetésem (kb 400-450 euró átszámolva).

Szóval ja, kb úgymond életemben először van letett pénzem s nem akarom elherdálni :)

2023. márc. 16. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!