Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg felesleges a matek ?

Tényleg felesleges a matek ?

Figyelt kérdés
Sok olyan videót vagy posztot lehet látni a közösségi média különböző oldalain, hogy a programozáshoz és a tőzsdéhez nem kell matek tudás mert ezek nélkül is lehet csinálni hiába tanítják egyetemen ezeket. Ez igaz ?
2023. márc. 17. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

A matek tudás elég tág fogalom a társadalomban. Van akinek a másodfokú egyenlet megoldóképlete már matek tudás. Én azt mondom, hogy aki egyetemen tanul analízist az már alap szinten talán ért a matekhoz. Egy matematikus megint mást mondana.

A másik oldalról nézve, a programozás is tág fogalom. Vannak olyan programozó, programfejlesztő munkakörök, ahova elengedhetetlen bizonyos szintű matek tudás, van ahova elég a logikus gondolkodás. Pl. egy frontend fejlesztőnek nem kell olyan matek tudás, mint egy algoritmusokkal dolgozó fejlesztőnek, vagy egy adaptív irányításokat programozó beágyazott szakinak.


Az a kijelentés hogy a programozáshoz nem kell matek tudás, egy se eleje, se vége hülyeség.

2023. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt válasszuk szét.

Egy erős középiskolás matekgondolkodásmód és részben tudás KELL a programozáshoz.

Az egyetemi szintű erős matek elmélet akkor kell, ha te tudományos szintű algoritmusokat akarsz írni. A programozók 99% csak munkás, neki nem kell új dolgokkal megváltani a világot, csak alkalmazni a szakma fortélyait.


Én nem tudom elképzelni, hogy valaki hazsnálható programozó legyen matekos/mérnöki gondolkodás nélkül.



Tőzsdézni sokféleképpen lehet.

Nagy matektudás nem kell hozzá. Egy vállalat fundamentális elemzésének összerakása inkább excel, mint matektudás. Pár képletet kell tudni használni. De ha megmutatták 1 vállalatra a másik 99-re is ugyanazt fdogod csinálni, akkor is, ha nem érdekel a mögötte lévő matek.

Egy statisztika sincs arról, hogy a matekzsenik mennyivel több pénzt keresnek a tőzsdén. Valami alap itt sem árt, de nem ez a lényeg.

2023. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a másodfokú egyenlet megoldóképletét soha többet nem fogod használni, bár ki tudja. De a szemlélet- és gondolkodásmód az ott lesz akkor is
2023. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
"irányításokat programozó beágyazott" én kb. ez a kategória vagyok, de adaptív nélkül :) Irányítási rendszereket, szabályzókat programozunk, és néha egész kemény matek kell hozzá. Sokszor már a probléma megértéséhez is kell. Aztán azt kell leprogramozni, vagy egy olyat ami azzal tud együttműködni. De valóban van olyan terület amihez kevesebb matek kell. De a sima paraméteres egyenletmegoldás (sokak számára már az is beláthatatlan matek) elég sok helyen előkerül. Esetleg még másodfokú egyenlet is.
2023. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon is szükséges a matematikai látásmód, de nem olyan silány módon, ahogy a középiskolában oktatják.


Nem a sablonos, intelligencia romboló feladatgyakorlás lenne a lényeg, hanem a bizonyításon alapuló, általános szemléletmód kialakítása, ami magát az általános problémamegoldó képességet és a logikai gondolkodást fejleszti.

2023. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Programozás és programozás között is óriási különbség van.


Általánosságban fontos az erős logika, és a jó mintafelismerési képesség melyet a matek fejleszt.

Webfejlesztésnél ennél több nem nagyon kell.


Összes többi területen azért előjön a matek fontossága.


Bármilyen business logikánál fontos az erős statisztikai tudás, hiszen adatokkal dolgozol és ellenőrizéshez és optimalizáláshoz szükséges.


IOT, FPGA programozásához az elektronikai tudás mellett ott van a matek is, hiszen a legtöbb szenzor működése valamilyen matematikai művelet alapján zajlik, ami terjethet egy egyszerű különbségszámlálástól egészen az integrálásig.


DataScience/ML engineernél pedig elengedhetetlen a matek. Nem véletlen hogy sokszor akár PhD is szükséges a bekerüléshez

2023. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Szakmájában elismert programozóként mondom, hogy nem matektudás kell a programozáshoz, hanem logikus gondolkodásmód. Más, ha mondjuk játékot akarsz írni, vagy olyan dolgot, amihez kifejezetten matematikai ismeret kell, hogy ki tudj számolni ezt-azt, de a programozás alapja a logika, nem a matek. Olyan hülye vagyok matekból, mint egy darab bot, az érettségim kis segítséggel lett 2-es, de erős a logikám, és ez elég ahhoz, hogy megtanuljam, és megértsem a programozási nyelveket.
2023. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kell, de sokkal több lehetőséged lesz, ha van egy erős matektudásod. Webtervezéshez pl nem igazán kell, mesterséges intelligenciához viszont nagyon.


Ha valakinek matek-undora van olyan szinten, hogy ez felmerüljön benne, akkor nem javaslom egyik irányt sem.

2023. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért programozásnál nem ez a két véglet létezik kizárólag, hogy webtervezés vagy MI :D
2023. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Lilluci27 ***** válasza:
100%
a kocka térfogatának számítása valóban nem fog kellene, de a matek attól még fontos.
2023. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!