Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kajafutárok ugye nem várják...

A kajafutárok ugye nem várják el, hogy borravalót adjak nekik, ha a kiszállításért 600-800 de van, hogy 1000 forintot is felszámol a rendszer?

Figyelt kérdés

Lassan drágább maga a kiszállítás, mint a megrendelt étel.

Nevetséges.


2023. márc. 20. 13:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
24%
Hát, de. Abból él ugyanis. Legközelebb lehet beleköpik
2023. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
De, legtobben elvarjak
2023. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Abból él? Miért, nem kap fizetést?
2023. márc. 20. 13:36
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem, így már nem elvárás szerintem, de azért a 6-800/1000 forintos kiszállítás nem sok.

Csak régen tényleg a jatt-ból éltek a futárok emiatt volt elvárás és emiatt tudott ingyenes lenni a kiszállítás, emiatt tűnik soknak.

Viszont óránként ha 3-4 ételt tud kivinni 6-800 forint cimenkent egyáltalán nem sok, ami után még adóznia kell és levonnia az amortizaciot, benzinkoltseget.


A kiszállítás (ha nem előre 1 nappal leadott, hanem azonnali rendelesrol van szó) akkor egy luxusszolgáltatás.

2023. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

# Az hogy lesz, hogy belekop?

Csak mert nálam még nem volt sose ugyanaz a futár, pedig aránylag gyakran rendelek.

Akkor van egy listájuk, ahova felírják, hogy hol nem kaptak jattot, hogy később, ha véletlen megint arra járnak, tudják, hogy bele kell köpni?

2023. márc. 20. 13:44
 6/15 BeefEater ***** válasza:
80%

Ha nincs kiszállítási díj akkor szinte mindig adok borravalót. Ha van kiszállítási díj, akkor fele-fele, sok mindentől függ.

Ha van kiszállítási díj és még ilyen-olyan díjak (Foodpanda és társai), akkor sohasem.

2023. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Minek adjak borravalót? Az én munkákért sem adtok borravalót pedig állattenyésztésben vagyok és ha nem lennénk nem lenne hús a polcon. Akkor járjon nekünk is. Nettó röhej ez a borravaló adás. Ha nem tetszik a fizetés amit kap akkor menjen mást csinálni.
2023. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha nincs kiszállítási díj, akkor azért szoktam adni, az még belefér..
2023. márc. 22. 15:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#4-es, én '92-es születésű vagyok, életemben nem találkoztam olyannal, hogy bármi ingyenes lett volna, max promóciókor. Régen is kaptak a futárok pénzt azért, hogy ide oda furikáztak, ahogyan most is. Eleve ilyen feltételezéseken alapulva nem alkalmazhatnak embereket az éttermek, mert a NAV rájuk is menne egyből. Ha nincs kiszállítási díj, örülök neki és a lelkiismeretem is tiszta marad, mert tudom, hogy a netpincér, wolt, donpepe, pizzaforte, dönerkebab stb megfizetik a futárokat, illedelmesen, máskülönben nem dolgoznának ott. Az egy másik kérdés, hogy ha már illemről meg elvárásokról beszélünk (ami nettó f*szság), akkor pl én is elvárom és illetlennek érzem ha valaki nem ad nekem 10%-ot, azért, hogy ügyfélkapcsolaton keresztül eladok mondjuk egy 50millás autót, azzal a munkával amiért én amúgy FIZETÉST kapok, ezért vagyok alkalmazva és azért is mentem onda ÖNSZÁNTAMBÓL. De nem baj, mert egy kapzsi mocsok sz*rdarab vagyok, mint a futárok és a vendéglátósók és én most azonnal szeretém (sőt AKAROM) az 50misinek a 10%-át megkapni a számlámra, minden egyes áldott alkalommal, különben majd pampogok valahogy így: "KÖSSZ A 10%-OS JATTOT" (forrás: lift és falfirkák a tömbházakban). GGWP
2023. máj. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem várják el, de jólesik nekik ha adsz.

Az hogy "lassan többe kerül a kiszállítás", arról nem ők tehetnek hanem a kiszállítás költségei az oka.

Ingyen semmi nincs, ha biciklivel viszi ki a futár az ételedet, abban is benne van a futár testi (nem kis ereje), ami pénzbe kerül, a mopedről, kocsiról nem is beszélve hogy azzal mennyibe kerül a szállítás.

Kérdező, gondolom te sem mész sehova senkiért ingyen, neked sem adják ingyen a biciklit, a benzint a biztosítást ha mondjuk elmennél a kajádért magad, amit megrendeltél.

Az hogy felszámolják szerintem nem sok érte egy ezres. Más ennyi pénzért ki sem kel az ágyból hogy vigyen neked ételt.

Azért szoktak sokan adni plussz borra valót a futárnak mert ettől jobban érzik magukat akik adnak, meg mert olyan luxus szolgáltatást adtak amit nem lenne kötelező nyújtaniuk, mint amit írtam is hogy van olyan opció hogy megrendeled a kaját és szépen elmész magad érte. Ezt is lehet, miért ne lehetne, van olyan hely ahol nincs is kiszállítás vagy csak bizonyos rendelési összeg felett.

2023. máj. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!