Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 1-1,2 millió fizetésből...

Havi 1-1,2 millió fizetésből ti mennyit raknátok félre egy hónapban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! röviden 21 éves vagyok nemrég végeztem az iskolával, és második munkahelyem külföldön Németországban van, ott vagyok bejelentve, és segítséget szeretnék kérni, havi 3k euro körül keresek attól függ vállalok e túlórát vagy nem, de ez tisztán megvan, a szállást már levontam a bérből, ha a 60%-át félreteszem havonta az már jónak számít? vagy az túl sok költésnek számítana egy hónapban szerintetek? az alap élelmiszerekre alapból költeni kell ami nyilvánvaló is, de az nagyon nagyon maximum 300euro/hóbol kijön.

2023. márc. 29. 12:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Milyen szempontbol relevans szamodra, hogy mi mennyit raknank felre belole?

Ha itt azt mondja 3 random ember, hogy 60% nem szamit jonak, akkor elkezdesz majd mashogy elni, hogy tobbet rakhass felre?

2023. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Legalább a felét mindig félreteszem.
2023. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Na most itt mi van?

A kérdés az hogy 1,2m keresel átszámítva mint bér.

Utána azt írod ebből már levontad a lakhatást.

Akkor hogy is van ez?

Írd le mennyi a netto béred. Ne azt amennyi lehetne ha túlórázol, hanem azt amennyit kézhezkaptál márciusban.

Utána írd le lakbér, közös ktg, mennyi. Utána tudunk mondani valamit. Kocsit fenntartasz? Utazás munkahelyre finanszírozott? Stb.

2023. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Én hasonló módon keresek, igaz itthon, és van saját lakásom. 700-800 körül teszek félre ennyi pénzből.
2023. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

A saját körülményeinket tudom figyelembevenni. A családunk bevétele ennyi itthon kb. (tudom, de gázak vagyunk). Hárman, egy babával 600-700 ezret félreteszünk havonta. Saját ingatlan, minimális hiteltörlesztőt fizetve még.

Ha egyedül lennék, akkor szerintem 900 simán menne.

2023. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Ennyit keresünk mi is, 500-600 körül rakunk el, de van lakáshitel, kutya, gyerek.
2023. márc. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Havonta 150-200e költök, így 0,8-1m tennék félre. Nem veszek valamit csak azért, mert több a fizetésem, arra költök, amire szükségem van.
2023. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg mindentől függ. Én pl saját tulajdonú, hitelmentes lakásban lakom, a kocsim is hitelmentes, nyilván többet tudok félre rakni, mint aki ezerrel fizeti a hiteleit.



és még millió másik ilyen tételtől tud függni.

2023. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a német árszínvonalat, szóval fogalmam sincs, hogy ott ennyiből mennyit lehet félretenni és milyen szinten lehet élni. Viszont azt tudom, hogy a minimálbér nagyjából kedvezmények nélkül 1500 euróra jön ki nettóban, és itthonról nagon sokaknak ennyiért bőven megéri kimenni. Gondolom ők is tesznek félre, szóval ha te dupla ennyi nettó bérből a minimálbér összegét félreteszed szerintem az már rendben van.

Itthon én 1,2 millából 1 milliót tennék félre.

2023. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Itthon én 1,2 millából 1 milliót tennék félre."


Ehhez azért kb az kell, hogy saját lakásban élj hitel mentesen, vagy otthon a családdal.


200k 1 főre ha fűtést, ételt, mindent számolok még így is nagyon neccesen elég, ha nincs lakbéred/hiteled. 2 főre már bőven jó a 200/fő, mert a fűtés, a rezsi egy része 2 felé megy, de ugyanannyit fogyaszt 2 ember, mint egy.

2023. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!