Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT, pénzügy, egyéb ülőmunkák...

IT, pénzügy, egyéb ülőmunkák - hogyan töltekezel utána?

Figyelt kérdés

Leginkább azok válasza érdekel akik elég sikeresnek és elég kipihentnek érzik magukat, de minden válasznak örülök, a rossz példából is lehet tanulni.

Én évek óta, lassan egy évtizede küzdök ezzel: ülök, újabban sokszor állok, ami csak egy fokkal jobb, gép és 2-3 monitor mögött, be vagyok zárva, pörgetem az agyamat napi 8-10 órán át, heti 5 nap, plusz a fárasztó meetingek, call-ok, tréningek.

Mi az, ami ezek után pihenésnek nevezhető, és heti 2-2 napba belezsúfolható?

Én rengeteg mindennel próbálkoztam és leginkább a hiány és fáradtsagérzet ami maradni szokott vasárnap estére.

- Szellemi aktivitás, ülő dolgok kizárva, rosszul lennék ha még ma meg kéne néznem egy filmet

- Kirándulás: mire kizökkennék a darálóból, haza kell jönni

- Utazás: ugyanez, 1-2 éjszakára szállást foglalni, elutazni... több macera mint pihenés

- Sport: talán oké lehet de mi az a sport amit lehet csak hétvégente? És egész nap? Ha mást is csinálok mellette, megintcsak széttöredezik a nap... ha csak hétvégén érek rá, nekem tudok mással menni...

Gamerkedés, sorozatok, pia (már) nem érdekel.

Ja és hétvégente kéne megfelelni a szociális kötelezettségeinek ami nálam szintén egyre inkább off. Semmi kedvem ilyenkor még rokonoknál jópofizni, régi haverok után érdeklődni. Szóval az is egy aktus amit még ki kéne pihenni adott hétvégén belül.

Szerintetek?

Vagy aki alkalmas az ülőmunkára, az ezektől nem is szenved, igaz?

Részemről ez egy pályaválasztási kudarc amit persze belátok, épp azért akarok sokat és hatékonyabban dolgozni, hogy elegendő tőkét szerezzek valami máshoz. Addig kéne valahogy értelmesen tölteni az időt, ha ez egyáltalán lehetséges.

Arra is gondoltam már, hogy heti 7 nap dolgozni kéne és semmi mással nem foglalkozni a következő pár évben.


2023. ápr. 1. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik sportot lehet barmikor csinálni, nem? Én pl falatmászom. Van hétvégén is nyitva terem, bár én hétközbap este szoktam menni.


Illetve vannak egyéb hobbijaim, pl hangszeres közös zenélés, társasozás.


Én ingázó egyetemista vagyok, hétvégén vagy maradok és tanulok illetve itt csinálok programokat, vagy hazamegyek az otthoni barátaimhoz, családomhoz.


Nem visel meg, én munka után nekiülök szakdogát, beadandót írni. Igaz, olyankor nehezebb, mint hétvégén. Engem a barátaim, párom is ki tud zökkenteni. Meg az édesség ad energiát.


Még nem volt időm kiégni, 2 éve dolgozom az IT-ban


21N

2023. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén IT. Először a worklife balance-ot kell rendbe rakni. Rendszeresen végig pörögni a 8-10 órát nem egészséges.

Én rendszeresen kilogolok 5 körül legkésőbb 6-kor kivéve ha valami nagyon határidős van.

Nap közben szoktam elmenni futni heti 2-3x, hogy megtörjem az egyhangúságot.

Meló után ha jó idő van, kertészkedem bár nincs klasszikus kertem de csináltam magaságyásokat.Ezenkívül párommal filmezünk vagy olvasok hétköznap este.

Hétvégén kirándulás, jellemzően csak 1 nap vagy egy nagyobb futás vagy programokra megyünk.

Több hosszúhétvégét csinálunk így azokon jellemzően elutazunk külföldre várost nézni vagy télen itthon wellnes vagy vmi kabinház.

Ezenkívül én néha igénylem, hogy teljes hétvégn csak dögöljek, illetve, hogy megnézzem a kedvenc csapatom meccsét.

Ezekkel úgy nagyjából rendben érzem magam mentálisan. De hangsúlyozom, hogy ez csak akkor működik ha a meló nem készít ki teljesen.

2023. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Igen, valamilyen egyéni sport az egyik opció. A kritikákat meg majd kezelem valahogy. Így is mindenki oszt, hogy nem érek rá. Hát ezután majd még ennyire se fogok, hetvégente :)

Hmm, lehet, hogy a valódi kérdés az hogy hol húzza meg az ember a határait?

Én is sokat utazok, szerencsére ritkán kell csak bemennem az irodába, de messze van.

Titeket az nem éget ki?

Az autózás drága, és max akkor tudnék valami podcastre figyelni, ha nem lenne elmebaj az autópálya. Vonattal meg 50-50% hogy úgy tudok helyjegyet váltani, hogy tudjak közben dolgozni vagy valamilyen online tréninget csinálni, vagy sem.

A kertészkedés hozzám is közel áll, lehet, hogy jobb lenne olyan helyen laki, vagy többet olyan helyről dolgozni, ahol mondjuk egy kiadós kapálás után lehet bemenni az első call-ba. Volt ilyen időszak az életemben és azt szerettem is.

2023. ápr. 1. 10:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja és a 8-10 óra valóban nem reális. 6-6,5 inkább, viszont nálam az is kockázatos, hajlamos vagyok olyankor már nem igazán figyelni abban a 6-6,5-ben sem.
2023. ápr. 1. 11:11
 5/16 anonim ***** válasza:
szeretem amit csinálok így nem fáraszt le.
2023. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem járok be az irodába

Miért ne érnél rá? Az én életembe belefér az egyetem, munka, párkapcsolat, család, barátok és szociális élet, hobbik és a pihenés is. Oké, gyerekem nincs.


Szeretem amit csinálok.

2023. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sportolással.
2023. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Heti 1-2 napot általában bejárok, igénylem a társaságot szóval nekem az is segít. igaz elvisz 2 órát a napból az utazás és este fáradtabb vagyok de valamit, valamiért.
2023. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem worklife balance probléma ez. Elég szigorúan tartom hogy munkaidő után nem dolgozok. Nekem lehetne teljes home office, de inkább bejárok irodába, ami kb 20 perc séta, egyrészt amíg közlekedek kizökkent a munka gondolatából másrészt pedig így sokkal élesebb a határ munka és pihi között.

Ha bejársz dolgozni akkor mindenképpen fontos hogy közel lakj, ha pedig nem akkor pedig legyen egy külön szoba ahhol tudsz dolgozni és szeparálni tudod a munkát a magánélettől.


Munka után általában sportolok, vagy futok vagy kondizok vagy ha olyanom van akkor kipróbálok valami újat, így az egész napos programozás után testileg is picit lefáradok és jóval jobban alszok.


Szerintem fontos hogy szocializálódjon az ember, ezért heti 1-2x társasozni szoktam barátokkal.

2023. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Reggel sportolok vagy csak elmegyek egy 20 perces sétára munka elött, majd megreggelizek és csak utána kezdem a munkát, nem ágyból kibújva egyből.

Állítható asztalnál dolgozok (itthon is és ha nagy ritkán bemegyek az irodába ott is.) és igyekszem lehetőségekhez mérten az ülést állásra cserélni. Ha van egy hosszabb unalmas kötelező meeting akkor simán van, hogy berakom a sétálópadot is az asztalhoz és addig amég a meeting tart sétálok.

Ebédhez mindig megszakítom a munkát és főzök magamnak. Ez is elszakít a munkától, fejben pihentet és kikapcsol.

Rossz szokás, de az ebédet már munka közben eszem meg. Innentől munkaidőm végéig dolgozok fókuszálva, de munkaidő végével kikapcsolom ha nincs esetleg valami fontos tűzoltás. Ha reggel nem sportoltam akkor ilyenkor megyek sportolni, ha sportoltam akkor csak elmegyek sétállni és esetleg bevásárolni ha szükséges.

Utána párommal, barátokkal vagy csak kikapcsolódással töltöm a maradék időmet. Ha nem volt túl fárasztó mentálisan a nap akkor leülök tanulni, olvasni.

Nagy kertem nincs, de hétvégén kertészkedek én is, illetve hétköznap is foglalkozok a növényeimmel.


Ha budapesti vagy akkor a mol bubi is egy nagyon jó kikapcsolódási forma. Havi 1000 Ft, 30 perc ingyenes, lezárod, felveszed újra. Hétvégente úgy is le van zárva a pesti rakpart.

2023. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!