Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hiányszakma még érteni a CNC...

Hiányszakma még érteni a CNC géphez?

Figyelt kérdés

Ugye régen elég nagy slágerszakma volt. Főleg a Dunántúlon, Budapesten. Én mint szolnoki kb 5 meghirdetett állást látok a régióban, ellenben az említett két megyében, városban már annál több.

Ám ahogy figyelgetem olyan kimagasló bért nem fizet. A legtöbb 370-400 brutto. Ezekszerint leáldozott ennek az iparnak a csillaga, vagy megtelt a frissen végzett tanulókkal a szakma ?


2023. ápr. 1. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Van igény a minőségi szakemberekre.


De nem a bóvli, ócska balkáni Magyarországon, ahol mindenen spórolnak.

Lásd:

- munkaerő,

- alkatrészek,

- fizetés,

- munkavédelem,

- egészségmegőrzés,

- továbbképzések stb.


Volt kollégám is inkább Svájcban dolgozik már havi nettó 2 millió forintért, amiből 800-at simán félretesz.


Magyarországon meg nettó 450-ért dolgozott 2 gépen, egyedül.


Magyarországon a szakképzést is tönkrevágták.

Már csak droidokat képeznek az iskolák legnagyobb része.


Illetve szakmunkásnak ma már a buta jobbágy megy.

Nem keverednék a selejttel.


Neked sem ajánlom.

2023. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, hogy merre nézted. Mi felénk (Gy-M-S megye) ha van tapasztalatod… Láttam bruttó 3600 forintos órabért is
2023. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Bruttó 3600 ft az 174 órával számolva nettó 416000 ft, ami egy vicc, rabszolgabér. Tudom, a buta jobbágynak ez nagy pénz, de ahhoz már tudatlan, hogy ebből kellene félretenni nyugdíjra, magánegészségügyi ellátásra, bérleti díjra, rezsit, kaját stb. fizetni…


Vicc az az órabér.

Ha már Győr és környéke.

Inkább Ausztria.

Nettó 2-2200 euro 14-szer.

2023. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

"Inkább Ausztria Nettó 2-2200 euro"


Az nagyon alja bér ausztriában is, ezért érdemes tanulni és értelmiségi munkakört betölteni pl: data scientist, AI Engineer, plasztikai sebész orvos mert abból lehet megélni ilyen szakmunkákból minden országban selejt maradsz

2023. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4.

Igazad van, de a kérdés nem erről szólt.


Funkcionális analfabéta vagy…

2023. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4: Sopronból ingaznak 1500-2000 euróért is, és jobban elnek mint itthon èn mérnökként. Szoval a fizetés nem minden, attól is függ hogy hol koltod el.
2023. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Igazad van, de a kérdés nem erről szólt.


Funkcionális analfabéta vagy…"


Nem a kérdésre válaszoltam ha nem tűnt volna fel (bár ezek szerint meghaladta a képességedet a hozzászólásom) hanem a te baromságodra amit ideböfögtél

2023. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

7.


Te buta jobbágy! :)


Veled ellentétben én tudok szöveget értelmezni, így a kérdésre válaszoltam.


Debil.

2023. ápr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
8. Az túlzás hogy a kérdésre válaszoltál, fogalmazzunk úgy hogy legjobb tudásod szerint igyekeztél válaszolni csak mivel a gazdasági készségek hiányaban szenvedsz és valami végzettség nélküli ingázó proli munkás vagy ezért a saját egzisztenciádnak megfelelő választ adtál, amivel az alja, selejt rétegnek megfelelő életet képes kialakítani a kérdező. 2000 € ausztriában bőven az 1 főre jutó gdp alatti bér amivel csak a hozzád hasonló ingázó agyhalottak elégedettek mivel a selejt munkán kívül más elvégzésére alkalmatlanok.
2023. ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!