Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok az állami munkahelyekről, gondolva itt konkrétan a kormányhivatalkra?

Figyelt kérdés
Fizetés, munkakörnyezet, légkör, hangulat, kollégák, stabilitás. Összességében mennyire éri meg egy multihoz, piaci céghez képest?

2023. ápr. 2. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak a sztereotípiákkal fogsz találkozni főleg. (alacsony fizu, selejtes dolgozók, kevés meló, stb)


A legtöbb nem igaz ebből. Diplomás fizu kb. 400-450 br., ami nem sok, de több mint pl. egy pedagógus bér, és megfelel egy vidéki középvállalat könyvelői fizetésének.


De IT-n, pénzügyön kívül nem feltétlenül fizetnek jobban a diplomás munkák (agrár, tb, alkalmazott jogász, stb.) máshol sem.


Légkör, hangulat változó rengetegen dolgoznak kh-ban és rengeteg szervezeti egység van.

2023. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Hat 400 bruttoval ilyen albi árak mellett kB éhen halas van nem?
2023. ápr. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a fizetés, mostanra már sok a munka (nincs holtidő vagy láblógatás),napi 9 óra a munkaidő, a légkör-hangulat-kollégák meg részlegtől függ (van ahol jó, van ahol rossz), főnökből is: van jó is, köcsög is.
2023. ápr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóknak igaza van. Br 400-500 ezer között a fizu. A munkaidőben nálunk semmi rugalmasság nincs, 7:30-16:30, az ebédszünetet is szigorúan veszik. Ha 1-2 percet késel, akkor már számonkérnek, hogy ezt hogy merészelted. Csak úgy mehetsz el 10 perccel előbb, ha van annyi túlórád, hogy kivedd.
2023. ápr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Sol a munka de nagyresze felesleges ostoba mellebeszeles. Olyan a hivatal mint a kormany: fenntarthatatlan, kilatastalan, embertelen es cinikus.
2023. ápr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken ha ha diplomád meg nagy pofád akkor a 400-420-at ki tudod követelni, nyilván bruttóban... De jó ha van ismerősöd.


Én középfokkal 350-et keresek br., és erre sokan azt mondják kevés. Én inkább a munkát és a helyet utálom, egy Penny-ben vagy Lidl-ben se lehet többet keresni, max. pótlékokkal kihajtva magad.

2023. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki kormányhivatal: Br 460e, juttatasokkal havonta leosztva 540e. Tavaly ez a projektmunkák (értékelések) miatt összesen br 790e lett, de ez kiemelkedő év volt. A munkaköröm miatt bedolgozunk az egyik minisztériumnak, de ezt bárki megteheti aki hivatalban dolgozik.


Nálunk nagyon rendes a vezetőség, amennyire lehet, rugalmasak. Fiatal, értelmes, okos csapat, de a morál nem jó, szenvedünk a bürokráciától és attól, hogy semmibe vesz minket az állam.

2023. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én 350 bruttót kerestem diplomával kormányhivatalban. Nagyjából én oszthattam be az időm, de bőven nem töltötte ki a munka mennyisége a munkaidőt. Sok nyugdíjközeli kollégám volt, 9 Ft-ot kaptam kilometerenként benzinre. 2 évig csináltam, váltottam multicégre és duplája a bruttóm most.
2023. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 A diplomáddal helyezkedtél el vagy mást csinálsz? Én több mint hat éve vagyok itt...
2023. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnökként dolgoztam közszférában, sőt, első munkahelyem is ott volt. Fizetés nagyon változó. Első munkahelyemen energetikusként br. 280 volt, aztán voltam műszaki koordinátor másutt, ott br. 500 volt.


De dolgoztam versenyszférában is több helyen. Fizetés és emberek terén semmi különbség nincs, vannak miondenhol jobb fizuk meg rosszabbak, szemét alakok és jófejek. Versenyszférában viszont jobb fejlődési lehetőségek vannak, viszont sokkal nagyobb teret kapnak az átverések, ingyen túlóráztatások.


Azért ezen a téren az állami szektor rendszerezettebb.


Végülis ha sikerülne jó fizetés elcsípni, én lehet inkább maradnék állami szektorban. Versenyszférában volt, hogy kidolgoztam a belem is és egyik nap csak úgy elküldtek.

2023. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!