Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik állásnak...

Szerintetek melyik állásnak nagyobb a társadalmi elismertsége, presztizse?

Figyelt kérdés

(1) Nagy, nemzetközi multinál senior stratégiai szakértőnek a HQ-ban, úgy, hogy nincs közvetlen döntési jogköröd, hanem a CEO és a Board tanácsadójaként működsz a stratégiai vezérigazgató-helyettes csapatában


(2) Nagy, nemzetközi multinál a mesterséges intelligencia osztályon senior data scientistnek úgy, hogy kiemelten fontos üzleti területeknek fejlesztesz mesterséges intelligencia alapú megoldásokat a csapatoddal. Itt te tárgyalsz az ügyfelekkel, vezeted a projekteket, és irányítod a fejlesztő csapatodat is.


Tegyük fel, hogy mind a két állásban ugyanannyit keresel, azaz a pénz nem játszik szerepet a döntésben, csak a presztizs.


Melyik állás a menőbb?



2023. ápr. 6. 20:53
A kérdező szavazást indított:
A senior stratégiai menedzsernek magasabb a presztizse
A senior data scientistnek magasabb a presztizse
24 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A pozíciónak önmagában nincs presztizse. Nem mindegy, hogy az a nemzetközi multi a Tesco, vagy mondjuk egy Deepmind vagy OpenAI.
2023. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom 85-90%-a azt se tudja, mik ezek, de még csak lila gőze sincs róla.

60 év fölött kb. az emberek fél százaléka tudja ezt.

Alatta akik csak érettségiztek vagy "humán" műveltségűek, művészek, társadalomtudományokban képzettek, azoknak max. 5-10%-a tudja ezt.

A többiek közül meg senki.

2023. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
10/8-9 ember ebből kb annyit fog fel hogy az első egy nagy muki az igazgató-helyettes alatt,a második valami IT mókus aki kicsit feljebb jutott.Szerintem az elsőnek lehet nagyobb presztízse
2023. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

2. vagyok.

Annyi fog mindenkit érdekelni - aki normális ember -, hogy egy nagy cégnél vagy 8 órás állásban és milyen nagyságrendben keresel és mennyire élvezed a munkádat, és mik ezzel a terveid.

Nagyon max., ha közeli rokon vagy barát.

Mást meg ennyire se.

2023. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom nagy részének, ahogy előttem is írták, gőze sincs egyikről sem, számukra mindkét pozíció "túlfizetett IT-s", akit irigyelnek, de el sem tudják képzelni, mit csinál. Tehát a presztízs mindkettőnél egyforma, nem döntő tényező.

A pénz sem, mert azt tételezted fel, hogy ugyanakkora a fizetés.

Csak a felelősség marad: az első esetben mondhatsz, amit akarsz, a döntést nem te hozod meg, a másodikban meg az ügyfelek számára te vagy a cég arca, az első vagy néha az egyetlen ember, akit látnak, te felelsz azért, hogy a projekt időre, az elvárásoknak megfelelően, a költségkereten belül befejeződjön és elég pénzt hozzon, ráadásul a fentről jövő nyomást lentről is kiegészíti a fostenger, hogy valahogyan munkára kellene bírni az embereidet.

Én ezek alapján az elsőt választanám: ugyanazért a pénzért kevesebb felelősség, a döntést nem te hozod, ha rossz irányba indul a cég, széttárod a karjaidat, hogy te jól írtad le a helyzetet, de a menedzsment nem vette figyelembe és különben is rossz döntést hoztak, majd továbbállsz a másik hasonló profilú multihoz ugyanolyan baromi sok pénzért megfoghatatlan pozícióba, ahol ha akarsz, dolgozol, ha nem, hát nem, de mivel elismert szakértő vagy, ebből már megélsz.

Igaz, ez én vagyok, aki nem szeret emberekkel túl sokat társalogni, mert sok köztük a hülye, nem szeret lusta beosztottakat ostorral munkára noszogatni és úgy van vele, hogy az a jó, ha az adott havi nettót minél kevesebb munkával keresi meg, mert akkor marad ideje és energiája másra is. Ha a te vágyaid mások, az én érvelésem nem helytálló.

2023. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
1. Nem kifejezetten high-tech cég a szilicium-völgyből, inkább olyasmire gondolj, mint Lufthansa, Telekom, Mercedes, Vodafone stb.
2023. ápr. 6. 21:37
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
egyiknek sincs.
2023. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
1-est csinálom, ahogy írták fentebb, kb 100-ból 99 nem is érti, hogy mi ez, nemhogy presztízse legyen. Apám is megelégszik azzal, hogy szerinte bankár vagyok, holott nem éppen, csak bankokkal dolgozunk együtt. Társadalmi presztízse szerintem az olyan munkáknak van, ami az emberek számára felfogható, mindennapos, például orvos, építész, ügyvéd.
2023. ápr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
De most nem azért, de komolyan Micsodák ezek?
2023. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az előttem szólókkal, úgyse tudja senki mik ezek, csak a pénz számít presztízs szempontból. Az meg ugyanannyi.

Egyéb juttatások mik? Amelyik nagyobb és "márkásabb" (Tesla vagy valami nagy német játszik, francia és japán autó nem játszik) céges autót ad, amelyik a legjobb iphone-t adja (hiszen a Samsung sem "presztízs") annak leheletnyivel több lehet a presztízse.

Esetleg a vezetőinek, csak azért mert vezetői.

Ami még fontos: a tálalás.

Én már megkaptam, hogy "csak ennyi" (a pénzre), "innen csak feljebb van" (a munkára) meg hogy "közgazdász diplomával valószínűleg nem ez a cél" (szintén a munkára), holott olyan munkám van amivel elégedett vagyok, jól keresek és elégedett vagyok vele, plusz abszolút a közgazdász végzettség ami passzol ide.

Csak, azon túl hogy nem értik, nem tudják mi ez, nem jól vagy egyáltalán nem tálaltam sehogy.

2023. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!