Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én középsuli mellet szeretn...

Ha én középsuli mellet szeretnék diákmunkát vállalni,az lehetséges?

Figyelt kérdés

#Munka, diákmunka,pénz
2023. ápr. 7. 16:11
A kérdező szavazást indított:
Persze,mi lenne a probléma?
Dehogy..
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hány éves vagy.


"diákok 16 éves koruktól dolgozhatnak, a szünidőben szülői engedéllyel már a 15 éves tanulók is vállalhatnak munkát."

2023. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben igen lehetséges.


Gyakorlatban felmerülő problémák:


-Lehet hogy csak olyan helyre tud közvetíteni a diákszövetkezet, ahova 18 év felettieket keresnek.


-Olyan munkabeosztással keresnek dolgozót, ami a nappali tagozatos tanulmányokkal nem egyeztethető össze.

2023. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg diákmunka van és viszonylag sok diákszövetkezet.

Ha betöltötted a 16-ot, akkor biztos hogy fogsz találni számodra megfelelő diákmelót, elvégre nagyon rugalmas a beosztás, sőt a legtöbb esetben úgy írhatod be magad amikor neked megfelelő.

Diákmunkáknál lehet 4, 6 és 8 órás műszakot vállalni, több olyan munkahely is van ahol mindhárom megoldható és a hétvégi munkavégzés is. Szombatra ha bevállalsz 8 órát, hétköznap pedig 3x4 órát 3 napon, akkor meg is van a heti 20 óra. legrosszabb esetben is 1.500Ft/óra bruttót fogsz kapni, ami diákként és 25 év alattiként ez nettót jelent majd.

Szóval 1.500Ftx20x4=120.000Ft/hónap. Abszolút korrekt suli mellett.

2023. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Lehet azóta már sokat változott a világ tizen pár éve, mikor én voltam középsulis. De akkoriban én rohadtul nem találtam diákmelót suli mellett, max nyárra pár hetet két másfél hónapot max. De úgy hogy akkor már betöltöttem a 18-at, és ahol voltam oda is csak 18+ embereket kerestek.


Egy haverom volt, aki hosszabb távon dolgozott egy gyorsétterembe, de ő is úgy nyomta ha melós napja volt, hogy iskolából ki, egyből át a melóba, aztán valamikor este 11-12 körül onnan kiszabadult, haza aludni, és másnap reggel ismét reggeltől suli.

2023. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sem volt olyan egyszerű, mint az első írja. 16 év alatt gyakorlatilag esélytelen, 16–18 között leginkább gyorséttermek vannak. Nem kezelhetsz hivatalosan pénzt kiskorúként, ez pedig elég sok lehetőséget kilő.

Nekem egy barátnőm dolgozott a Mekiben 17 éves korától, minden hétvégén ott volt és sokszor hétköznap is bement suli után. Eléggé meg is látszott a tanulmányi eredményein, hogy ez nagyon sok, ennyit szerintem nem szabad vállalni (már persze ha nem létszükséglet).

2023. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bandi bácsi elátkozott...
2023. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!