Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodai/bölcsődei dajkák!...

Óvodai/bölcsődei dajkák! Hogyan néz ki egy munkanapotok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan talpalsz, hajoldozol a gyerekek körül. Ha nem ott akkor kakis wc t, ruhát mosol, ételt szervírozol stb. Rakodsz a gyerekek után. Sokkal strapásabb mint pl. óvodapedagógus munkája, bár az sem piskóta.
2023. ápr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak két napot voltam gyakorlaton és úgy döntöttem, én befejezem ezt a képzést mert nem éri meg...


Oviban voltam.


Reggelit készítettem, odaadtam a gyerekeknek, én is ehettem velük. Aztán mosogattam. Ja igen a mosogatás olyan volt, hogy először kézzel mindent, majd mosogatógéppel is. Utána mentünk az udvarra, felügyeltem, hogy mindenki pisil és kezet mos, nagycsoportosok voltak, mindenkinek ment kivéve egy autista kislánynak, neki segítenem kellett. Az udvaron figyeltem őket. Aztán előkészületek jöttek az ebédhez, két-három hatalmas badellát felemelni és elmosni nem volt könnyű. A kaját, tányérokat, poharakat előkészítettem két csoportnak. Én nem mentem be de a dadus aki betanított igen, addig én a saját kajámat ehettem de ha megmarad akkor azt is ehetem amit a kicsiknek adnak. Majd jött az egy órás mosogatás, kézzel majd géppel. Eközben a dadus az ágyakat kitette. Utána a takarítás. Gyerek és felnőtt wc, söprés, felmosás. Uzsit előkészítettem. Majd az ágyakat én pakoltam el na az is egy komoly fizikai munka volt. Majd uzsit adtam a gyerekeknek. Utána ezt is elmostam, még egy kis takarítás majd haza. Amúgy tízórai is szokott lenni de most nem kaptak valamiért mert nem lett rendelve úgyhogy csak csokit kaptak. Ezalatt a két nap alatt összesen fél órát voltam a gyerekekkel.


Szerintem ne válaszd ezt a munkát, mert a dadus az már magyarul csak takarítónő és konyhalány. Aki mindent csinál nem csak a gyerekek körül. Épp pihenem ki a fáradalmaimat és a szomorúságot mert nem erre számítottam.

2023. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!