Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól kezd nehézkes...

Hány éves kortól kezd nehézkes lenni az álláskeresés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy jól kereső mérnök/informatikus, tehát hiányszakmában lévő szakember, aki elveszíti a munkáját, mert a cég csődbe megy. A csőd oka, hogy az adott terület, technológia kiszorult a piacról, már nincs rá szükség. Emiatt az illető nem tud csak úgy simán elmenni a konkurenciához, mert azok a cégek is tönkre mentek, vagy profilt váltottak. Összességében tehát az illető csak határterületekre tudna menni dolgozni, ahol rengeteg új dolgot kellene tanulnia. Köztudott, hogy idősebb korban már nehezebben tanul az ember, rugalmatlan, és ezt a cégek is tudják, így lehet, hogy nyomott bérigénnyel sem fogják felvenni, akkor sem, ha nincs elég fiatal jelentkező.


A kérdésem, hogy hány éves kortól lenne igazán nagy probléma az életkor a fenti esetben?



2023. ápr. 8. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ugy tudom 53 eves kortol kezd nehezkes lenni az allaskereses ebben az esetben.
2023. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
nézd ha tegyük fel hogy a kérdésben lévő személy valódi, akkor igen, nehézkes lesz a dolog, főleg azért, mert emberünknek semmi rálátása nincs az őt körülvevő valóságra, ha addig nem tűnt fel neki hogy másfelé kéne továbbképződni, amíg az egész iparág el nem fogyott alóla... rossz minőségű, lusta munkaerőre nincs szükség a piacon, akkor se ha mérnökinformatikus a drága.
2023. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Tanulni sohasem késő.


Nem tudom pontosan mi az amit csinál az illető, de ha valaki tud programozni annak nyelvet váltani nem olyan óriási dolog. Hozzáteszem alapból célszerű haladni a korral és figyelni az új technológiákra.


Szval szerintem nem igazán van olyan kor ebben a szakmában ahol túl öreg az ember, csak ki kell lépni a belekényelmesedett helyzetből

2023. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A kérdés csupán elméleti.
2023. ápr. 8. 22:02
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
25 felett , mert már nem jár a támogatás.
2023. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Egy jó informatikus tudja, hogy csak akkor tud jó szakember maradni, ha folyamatosan tanul és képzi magát. Ha ezt megteszi, akkor elég kicsi lesz az esélye, hogy nem talál munkát. Ha valaki 20 évig kalapál egy ősrégi program nyelvet, akkor azonnal ébredjem fel és kezdjen el tanulni. Mindegy hogy 30 vagy 50 éves.
2023. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Nagyban függ attól milyen tudása van, mennyire haladt a korral és milyen terület és mik azok sajátosságai. Nagyon durva példával élve: Ha van egy mérnök, aki 20-as évei elején megtanulta a gőzgépet, majd 40 évig ugyanolyan gőzgépeket rajzolt, de még a gép fejlődésével sem tartotta a lépést, az sehogy nem jut előre, amikor a gőzgépet leváltja a dízelmotor. Egy olyan, aki közben megismerte a pneumatikát és az automizálásban hasznosíthatóságát, az pl. 50+ is igencsak jó esélyekkel indulhat a jelentős tapasztalata miatt
2023. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de sokszor én is gondolkodtam ezen és arra jutottam, hogy nem sok 50-60 közötti embert látok, viszot van rengeteg 40 körüli.


Közben arra is ráeszméltem, hogy amúgy ez a szakma elég új. Elég kevés programozó lehetett 30-40 éve, aki 20 évesen neki vágott. Meg ezek az emberek biztos nem programoznak már. Nagy részük elment managementbe, saját cégeket alapítottak amikor még nem volt minden családban 3 informatikus. Már biztosa sokan hamarabb nyugdíjba volnultak vagy csak szimplán váltottak. Meg persze 50-60 körüli férfiak már azért szép számmal el is haláloznak.


Ezek után rájöttem, hogy amúgy teljesen normális, hogy nem látok sok idős programozót.


Szerintem nincs semmilyen felső határ, csak szimplán a fiatal programozói réteghez viszonyítva nagyon kevés idős van.


Ez pár évtized mulva majd biztos normalizálódik.

2023. ápr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
35%
55 eves kortol kb.
2023. ápr. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lilluci27 ***** válasza:
80%
57 év és 11 hónapos kortól
2023. ápr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!