Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyi és ilyen...

Miért van ennyi és ilyen megugorhatatlan elvárások az állásoknál állásajánlatoknál?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha nekem tetszene egy szakma amit szívesen csinálnék, viszont oda írják elvárások közé h jó kommunikációs készség, én meg mondjuk introvertált vagyok és csak ezért mondjak le az állásról? Vagy ha azt írják jó csapatjátékos legyél, de én könyörgöm introvertált vagyok ilyennek születtem nem tehetek róla, vagy ha nem olyanok a képességeim, és nem vagyok egy nagy társas lény. Akkor már kb kiestem.. Vagy mi van akkor ha azt írják hogy b kategoriás jogosítvány kell, mert hogy olyan szakma pl aminél ki kell menni helyekre néha. Abba nem gondolnak ilyenkor hogy én mondjuk nagyon régen vezettem már és nem is szeretek nagy forgalomba menni? Vagy hogy a tájékozódásom nem olyan jó..

Vagy a tapasztalat. Oda írják minden állásajánlathoz hogy legalább 1-3 év vagy 3-5 év tapasztalat, gyakorlat.. de ez is hogy legyen ha minden helyre ezt írják ki? Abba nemgondolnak hogy valaki mondjuk pályát módosít az életében mert rájött hogy ő más szakmát akar, és a 0-ról kezdi Vagy ha iskolából jön ki a frissen megszerzett szakmával 0 munka tapasztalattal abban a szakmában..

Miért várják el az embertől alapból olyan legyen mint superman hogy mindent tudjon? Ez számomra érthetetlen.


2023. ápr. 11. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a munkáltatókat nem érdekli a te személyes lelkivilágod, nekik olyan emberre van szükségük, aki megfelelöen el tudja végezni az adott munkát.


Másrészt a jó kommunikációs készség bárkinek elsajátítható, rengeteg kifejezetten introvertált ember is rendelkezik vele. Viszont az introvertált nem azt jelenit, hogy valaki gátlásos, hanem csak annyit, hogy nem kell társaság ahhoz, hogy jól érezze magát illetve szüksége van olyan idöszakokra minden nap, amikor nincs körülötte senki.


Harmadrészt a tapasztalat érthetö módon lényeges (nem hiszem, hogy szivesen végeztetnél magadon szívmütétet egy tapasztalatlan orvossal), aki pályamódosít az a tanulmányok ideje alatt is végezhet gyakornoki munkákat és szerezhet tapasztalatokat.


Arról sehol nincs szó, hogy Superman kellene lennie bárkinek is, de azért egy bizonyos szintü elvárás jogos a munkaadók részétöl, elvégre nem azért fizetnek valakit, hogy ne tudjon rendesen dolgozni.

2023. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

"én meg mondjuk introvertált vagyok és csak ezért mondjak le az állásról?"


Igen, mondj le az állásról.

Nem is értem, intorvertáltként miért akarnál jelentkezni olyan állásra, ahova extrovertált képességek kellenek? Szenvedni akarsz?


A világ akkor működik jól, ha mindenki megtalálja a saját fizikai és szellemi képességeinek, hajlamainak, hajlamosságainak való munkát. Senkinek sem jó az, ha egy ember bele van kényszerítve olyan helyzetbe, amihez nincsenek meg a képességei, az egy szenvedés a munkavállalónak és a munkáltatónak is.

2023. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
10%
Sok a személyre szabott állás.
2023. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Baluba ***** válasza:
85%
Te most tulajdonképpen azért panaszkodsz, mert nem vagy képes azokat a munkákat elvégezni, amit szeretnél? Vagy hogy a cégek nem vesznek föl téged egy olyan munkára, amit nem vagy képes elvégezni?
2023. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kifejezetten kíváncsi lettem, hogy mi(k) ez(ek) a szakma('k)...
2023. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sokszor irreális elvárások vannak a munkáltatóktól főleg a fizetés tekintetében de ezek pont nem azok.Ha odaírjàk hogy tudj kommunikálni és csapatban dolgozni az általàban tényleg szükséges is,mégis mit akarsz,vegyenek fel kommunikációban analfabéta embereket hogy szerencsétlenkedjen az ügyfelekkel mert neki olyanja van?Ennek nincs értelme,a munkavállaló is csak szenvedne,el kell fogadnod hogy van olyan amikor nem vagy alkalmas egy munkára és nem azért mert a vilàg szar.

Jogsi ugyanez,hogyan töltsön be egy ember egy olyan munkakört ahol vezetni kell amikor nem tud vezetni??Az jobb lenne ha munka közben balesetezne meg bénázna,emberek életével játszana?

Nézz magadba,próbálj fejlődni emberileg,képességekben és ne kifogásokat keress hogy mindenki màssal van a probléma nem velem,ezzel nem mész semmire.

Abban igazad van hogy mindig azt várják hogy legyen 20 évesen 21 év tapasztalatod,ez sokszor nem reális de érthető hogy nem akarnak pályakezdőt tanítgatni,nekik az a legjobb ha mindent is tudsz rögtön.Ettől függetlenül el lehet helyezkedni kezdőként is csak nehezebb,de a legtöbb embernek valahogy mégis sikerült.

2023. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!