Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztő gyakornokkén...

Szoftverfejlesztő gyakornokként fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Lehetséges, hogy pofátlan kérdés, ugyanakkor a munka az kőkemény üzlet, itt nem szeretnék jótékonykodni, koromból adódóan (főleg ilyen árak mellett úgy, hogy a lakhatásomat és az étkeztetésemet is meg kell oldanom... :D) nem engedhetem meg magamnak, hogy egy fillért is elengedjek. Hátha van valakinek bármi tanácsa számomra. :)


Több mint fél éve dolgozom gyakornokként egy cégnél.

Úgy érzem, hogy kifejezetten jól betanultam, sokszor van, hogy tőlem kérnek segítséget akár senior fejlesztők is 1-1 speckóbb témában.

Persze nem vagyok az ő szintjükön, addig még nagyon sok víz fog lefolyni a Dunán, nehogy azt higyje bárki, tisztában vagyok vele, hogy még ott a tojáshéj... :)


Úgy érzem, hogy váltással kapnék jobb órabért is, ismerősök akik most helyezkednek el több pénzt kapnak. Ugyanakkor a csapatomat imádom, rohadt jó a légkör, szeretem is azt amit csinálok, végre átlátom a folyamatokat magam körül, nem csak kapkodok jobbra balra, tudok is önállóan produktív lenni.


Ezek összessége miatt azon gondolkozom, hogy fizetésemelést szeretnék kérni, jelenleg 1900 Ft-os órabérben dolgozom.


A tapasztaltabbak véleménye érdekelne, illetve ennek helyes módja.

Beszélek a csoportvezetőmmel majd ha ő nem bánja vele felmegyünk a HR-esekhez?

Esetleg másnak mi a tapasztalata ilyen téren? :)


Ja igen, Budapest, MSC mellett.

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 11. 23:28
A kérdező szavazást indított:
Próbáld meg!
Válts
Még várj a dologgal
20 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
1900 Ft a mekis órabér...
2023. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyet értek, azért törődtem bele, mivel gyakornokként nem érek annyit egy cégnek, itt legalább felvettek, tanítottak, ami a legtöbbet ér nekem az, hogy tapasztalatot szerzek élesben. Az utóbbi miatt egyértelmű, ha csinálhatom ezt vagy elmehetek burgereket összepakolni ugyanannyiért akkor nem kérdés.


Viszont engem is ez bosszant, McDonaldsos órabérrel írok kódot mostmár hónapok óta.

Az a baj, hogy ilyen fizetéseket látok gyakornoki pozíciókba kiírva.


Esetleg ötlet, hogy merre induljak el? :)

2023. ápr. 11. 23:35
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Mennyi ideig leszel gyakornok? Nálunk is vannak gyakornokok, sokkal alacsonyabb fizuval, mint a "rendes" dolgozok.


Viszont ha valaki már nem gyakornok, hanem fekvesszuk rendes munkakörben, akkor közel annyit keres, mint a többi hasonló munkakörben foglalkoztatott.


Ha még sokáig maradsz gyakornok, akkor viszont amit írtál! Előbb a csoportvezetonek szólj, és együtt intezzetek tovább!

2023. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Még egy másfél évig nem fogok diplomázni várhatóan.
2023. ápr. 11. 23:53
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Oo, akkor ne várj. Az hosszú idő. Próba, szerencse.. Mi rossz érhet? Maximum nem adnak... Próbáld meg!! Nálunk is szoktak kérni es kapni a gyakornokok.
2023. ápr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

1900 forint már akkor se volt sok mikor felvettek, 25% os infláció ezt még rosszabbá tette. BPn még rosszabb a magas bérletidíjak mellett.


Ránéztem schonherzre és nagyon sok a 2500 fts órabér szval az túlzás hogy a legtöbb csak ennyit fizet. 2000 alattit már nem nagyon látni.


Bepróbálkozhatsz, de célszerű máshova is interjúzni, mint B terv.

2023. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat (főleg ilyen későn, nagyon szuperek vagytok!), illetve még várom a továbbiakat! :)


Mint mondtam, szeretem ezt a helyet, szuperek az emberek, elsősorban tényleg megpróbálok itt beszélni velük.

VISZONT

Ha esetleg valóban úgy alakulna, arra valakinek vannak tippjei, hogy hol lenne érdemes keresgélnem? A Schönherzet ismerem, erre a helyre pedig ismerősön keresztül kerültem.


LinkedIn? Zyntern? Milyen egyéb? :D

Lassan 1 éves tapasztalattal esetleg lehetséges, hogy egy junior pozíciót be tudnék húzni?


Profession és hasonló oldalakról rosszakat hallottam.

2023. ápr. 12. 00:10
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nincs semmi baj a Profession-nel! Én is onnan vadászom a kollégákat! 3-as és 5-ös voltam.
2023. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

"Lassan 1 éves tapasztalattal esetleg lehetséges, hogy egy junior pozíciót be tudnék húzni?"


Mennyire necces az MSc? Levelezőn nyomod? Gyakornoki bérek azok nagyon offosak ezért toltam le csak a kötelező 2 hónapot, nekem 1750 et fizettek. Juniorként viszont diplomázást követően bruttó 750k + juttatásért helyezkedtem el multiban DevOps mérnökként és nem kell megszakadnom, 70% üzemeltetés + 20% fejlesztés (automatizálás) + 10% meeting. Délelőtt 1-2 meeting, utána 1-2 órát kódolgatok az üzemeltetés részt értsd úgy hogy délutánonként fekszem az ágyamban home officeban, ha egy héten kétszer csinálok valamit délután mert épp hálózati hibák beestek vagy valami nagyobb komponenst helyeznek élesbe az már egy megterhelő hét volt xD


Szóval simán én is gondolkoztam az MSc-n munka mellett de nem sok értelmét láttam inkább certeket csinálok azt támogatja a cég + tudom mondani hogy azzal foglalkozok munkaidőben.

2023. ápr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Tilos.
2023. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!