Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik diplomával...

Szerintetek melyik diplomával lehet többet keresni? Hogy alakul a sorrend közöttük?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy számít, hogy pl milyen területen dolgozik, de vegyük az átlagot. Az hogy alkalmazott vagy vállalkozásban az talán mindegy, hiszen (gondolom) ha alkalmazottként többet kereshet az egyik a másiknál, akkor vállalkozásban is,de itt nézzük az alkalmazottakat. De orvosnál akár magánrendelőben is, mint alkalmazott. Ügyvédeknél nem tudom, hogyan szokás dolgozni, milyen az alkalmazotti/vállalkozói arány, de szerintem sokan vállalkoznak, de itt is az alkalmazottit nézzük. Szavazásnál kérlek a legtöbbet keresőt jelöld meg, válaszban pedig egy sorrendet a legtöbbet keresővel. Köszönöm.
2023. ápr. 13. 14:31
A kérdező szavazást indított:
Orvos/fogorvos
Programozó
Alkalmazott matematikus
Közgazdász
Ügyvéd
Mérnök (gépész,villamos, mechatronikai)
28 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelműen az orvos az első. Többiről nincs tapasztalatom.
2023. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Orvosok mindig is a legtöbbet kereső emberek között voltak, még a hálapénzes korszakban is, de akkor illegálisan.


Az emberek mindent megadnak az egészségükért, ez az alapszabály.

2023. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
AKik a programozóra szavaztak. Miért? Ennyit lehet keresni programozóként?
2023. ápr. 13. 15:08
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a diploma határozza meg a fizetésed, hanem sokkal inkább a munkaköröd.

Orvosként lehetsz osztrák határ melletti magánklinika jól fizetett plasztikai sebésze, vagy egy keleti határ melletti zsákfalu háziorvosa is. Matematikusként a pénzügyi szektorban jól lehet keresni, de ha mondjuk bent maradsz az egyetemen kutatni, vagy elmész tanítani, nyilván nem ugyanaz lesz a fizu. Informatikus diplomával is jól lehet keresni a versenyszférában, de a volt sulimban a rendszergazdának is ugyanilyen diplomája volt nettó 210-ért... És még lehetne sorolni.

A felsoroltak közül bármelyikkel tudsz akár alkalmazottként, akár vállalkozóként boldogulni. Ehhez viszont az kell, hogy jó érzékkel válassz szakirányt, amire specializálódsz, tudatosan keress munkahelyet, és -talán a legfontosabb- szeresd azt, amit csinálsz. Akkor tudsz ugyanis a "csúcsra" törni, ha folyamatosan tanulsz, fejleszted magad, amit csak akkor tudsz megtenni hosszútávon, ha szereted, amit csinálsz.

2023. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Az atlagot nezzuk, vagy az extremumokat is? Ha utobbi, akkor IT-ban pl. elerhetoek a tobb millio dollaros eves kompenzaciok alkalmazottkent (persze nem Magyarorszagon).

A szavazasban szereplo tobbi terulet fizeteseivel nem vagyok kepben.

2023. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4-es: ezért írtam, hogy átlagot nézzünk.

5-ös: több millió dolláros kompenzáció mit takar? De egyébként MO-ra értettem, vagy maximum programozóknál külföldre való dolgozást,de itthonról.

2023. ápr. 13. 15:20
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

"5-ös: több millió dolláros kompenzáció mit takar?"


Ez adott ceg kompenzacios strukturajatol fugg. Egy Netflixnel pl. alapbert, egy Google-nel alapert+RSU-t, egy Jane Street-nel meg alapbert+bonuszt.

2023. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, csak a saját területem top fizetéseit ismerem, de azt már leírták.
2023. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Baluba ***** válasza:
100%

A legbiztosabb nettó milliós fizetést alkalmazottként az orvosi pálya biztosítja. Viszont ott ezért inkább heti 80 mint 40 óra munka van, és ez nem opcionális, kötelező 24 órás ügyeletek, és nem léphetsz le 8 óra munka után, hogy akkor neked most lejárt a munkaidőd. Érdemes továbbá tudni, hogy alkalmazottként valahol 2m körül van egy elég komoly plafon, amit nem nagyon tudsz áttörni. Külföldre távmunka lehetetlen, ha pedig ki is költöznél, az sokkal komolyabb feltételekkel jár nyelv és egyéb vizsgák terén, mint egy programozó.


Programozóként van a legkönnyebb dolgod itthon élni és nyugati fizetésért távmunkát végezni. Ha ez sikerül, akkor simán lehet havi milliókat keresni. Ha viszont nem sikerül, mert nem vagy elég jó és elég élelmes, akkor könnyen beragadhatsz itthon egy nettó félmilliós kategóriába.


Alkalmazott matematikus hasonlít a programozóhoz, sok alkalmazott matematikus végzettségű ember ténylegesen programozóként dolgozik. Ha ténylegesen a matekosabb munkákat nézzük, akkor az itthoni fizetési padló valamivel magasabban van a bankoknál és biztosítóknál, talán könnyebb is vele külföldre költözni, de nehezebb olyan állást találni, amit itthonról végezhetsz külföldi fizetésért.


Közgazdászként az előbbi pozíciókkal csak akkor lesz versenyképes fizetésed, ha valami középvezetői vagy manageri pozíciót megkaparintasz, praktikusan MBA végzettséggel.


Mérnök az alkalmazott matematikushoz hasonlít a legjobban, nehéz a távmunka, könnyű költözni, itthon pedig egy átlag 10-15%-al kevesebbet keres mint az alk mat.


Ügyvédek fizetésében nem vagyok túl jártas, így nem akarok hülyeséget mondani.

2023. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

"Ha viszont nem sikerül, mert nem vagy elég jó és elég élelmes, akkor könnyen beragadhatsz itthon egy nettó félmilliós kategóriába."


Azt hogy? Netto fel millio az ~750K brutto, egy normalisabb junior fizetes fejlesztokent.

2023. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!