Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kerülhet vissza valaki...

Hogyan kerülhet vissza valaki abba a szakmába, amit régebben kitanult, de másban dolgozott?

Figyelt kérdés

Adott egy szakma, amit valaki középiskolában kitanult, levizsgázott, de sosem dolgozott benne. Eltelt ~20 év, és már szeretne a tanult szakmájában dolgozni, de nem követte az újdonságokat, és sokat felejtett. Akkoriban nem volt érettségihez kötött, de manapság az, és az nincs az illetőnek.

Ilyenkor kizárólag a legnehezebb út van, tehát érettségi, majd tanfolyam az eredeti szakmában és újravizsgázni?

Vagy ha nem akar vizsgázni, de a tanfolyamot kifizeti, eljárhat rá érettségi nélkül is, csak hogy frissítse az emlékeit?

Járt valaki hasonló cipőben? Ilyen távlatból felvehetnek valakit a szakmában dolgozni iskolai “információfrissítés” nélkül, ha elég motiváltnak látják?



2023. ápr. 18. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen én így voltam de én egy hatalmas őstehetség vagyok úgyhogy nem meglepő hogy felvettek az elhagyott szakmába de ez nem azt jelenti hogy téged is felvesznek.
2023. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha leírnád milyen szakma, érdemben is tudnánk válaszolni.
2023. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tehát van egy iskolai gyakorlati órás tapasztalatod, ami 20 éve történt, azt ennyi.
2023. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy családtagomról van szó, autószerelő szakma.

Szeretné ezt a dolgot, de elég reményvesztett benne. Beszélgettünk róla és én nem vagyok benne otthon, de az elmondása alapján nehéz lehetne így elhelyezkedni, ha egyáltalán esélyt adna valaki.

Érettségi, majd tanfolyam biztos sikerhez vezetne, csak idő és munka mellett nem egyszerű, de nem is lehetetlen. :)

2023. ápr. 19. 02:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Áh, azt engedd el. Eleve kb csak szerencsével lehetett elhelyezkedni a szakmában, ha volt ismerettséged. Rengeteg frissen végzett nem tud elhelyezkedni, mert nincs tapasztalat. Úgy ki fogja neked megengedni, hogy sokmilliós autókat szerelj, ill ember életekért felelj? Na akkor a rokonod mit szólhat, 20 év 0 tapasztalat kihagyással?
2023. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!