Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérlegképes könyvelő, pszichol...

Mérlegképes könyvelő, pszichológus vagy szakfordító?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, melyikkel lehet a legjobban keresni (nettó 300-400 már jónak számít).

2023. ápr. 19. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Mérlegképes könyvelő
Szakfordító
Pszichológus
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
A pszichológiáról tudok csak nyilatkozni. Kezdőként nem fogsz 300 ezret keresni jó pár évig. Cserébe fizethetsz még csomó plusz képzést az egyetem után (saját zsebből, persze), hogy idővel elmehess magánba, és végre meg is tudj élni az ott kapott pénzből. Ráadásul ha nem akarsz minden áron pszichológus lenni, akkor nagyon nem jó ötlet ezt az irányt választani. Félre ne érts, én szeretem a munkám, de egyáltalán nem való mindenkinek, aki erre a szakra jelentkezik, és elképzeli, hogy majd magánban 10-20 ezrekért terápiázik.
2023. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szakfordításról tudok csak nyilatkozni. A fordítóprogramok terjedése miatt egyre kevesebb fordítóra van szükség. Most meg lehet élni belőle, nem kifejezetten fényesen, ha angolra vagy németre dolgozik az ember, de 5-10 év múlva nem tudom mi lesz. Itt a tanulás része könnyebb, vagy kijárod az egyetemet, ami nem vészes, vagy bejelentkezel vizsgázni.
2023. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
3-400 nem számít túl jónak szerintem. Annyit 8 évvel ezelőtt kaptam könyvelőként (nem multinál). Bármelyikkel összejöhet ennyi amúgy.
2023. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A könyvelés nagyon strapás meló, a határidők jönnek, bármi van és állandóan változnak a jogszabályok, mindig tanulni kell.
2023. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!