Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lenne reális kezdő...

Mennyi lenne reális kezdő fizetésnek?

Anglisztika BA+MA végzettségem van, eddig sajnos 0 munkatapasztalattal (nyári szünetekben tanítottam angolt, de nem magánban).

Illetve felkértek egy posztra, ahol nettó 260-at kaptam volna, viszont rohadt nagy stressz árán (titkárnői munka, de egy rangos helyen, kb. mindenes lettem volna-rendezvényszervező, kávéhordó, fordító, stb).

Ezt meg ennyi pénzért nem tartottam reálisnak.

Viszont a barátnőim különböző diplomákkal pályakezdőként szintén ennyit keresnek.

Mi a véleményetek? Sajnos nem látok ebbe bele, hogy mennyi a reális kezdőfizetés. Amikor tesómtól tanácsot kértem, kb. semmit nem segített.

2023. ápr. 20. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen semmitmondó végzettségekkel jó a nettó 260, nem egy informatikus vagy hogy milliókat keress
2023. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne semmitmondó?

Ezeket az általánosításokat baromira nem szeretem, hogy lehet olyat mondani 5 év tanulásra, hogy semmitmondó? Aki lébecol, annak az. Én keményen tanultam, rengeteg tudást sajátítottam el, politikától kezdve pszichológián át, csak sokan nem tudják mi az az anglisztika, hanem elintézik azzal, hogy ja angolul mindenki tud. :)

Normális válasz esetleg?

2023. ápr. 20. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Kezdő fizetés milyen munkakörben...?
2023. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Az hogy sok időt beleteszel valamibe nem egyenlő azzal, hogy mennyire használható az a tudás a valóságban.

Reális kezdőfizetést pedig csak konkrét állásra fogsz kapni, nem pedig arra hogy van X végzettséged.

2023. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fsms ***** válasza:
100%
Sajnos a végzettséged kevésbé piacképes mintha mérnök , informatikus lennél. Kezdőként az általad leírt munkakörben reális.
2023. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

"Én keményen tanultam, rengeteg tudást sajátítottam el, politikától kezdve pszichológián át, csak sokan nem tudják mi az az anglisztika, hanem elintézik azzal, hogy ja angolul mindenki tud"

Aha, ha ennyire hatalmas tudásod van akkor áruld már el hogy miért csak nettó 260-at ajánlottak? A barátnőm most végzett Survey Stat MSc-t nettó 680-at kap teljesen pályakezdőként, 0 szakmai tapasztalattal egy multinál Data Scientistként SZJA kedvezménnyel.

Nettó 260-tól egy árufeltöltő többet kap 8 általános végzettséggel

2023. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A nettó 260.000 Ft azt jelenti, hogy minden bérköltségét figyelembe véve 350-430K Ft-ba kerülsz a munkáltatódnak havonta (attól függően, hogy 25 év alatti vagy-e, vagy sem). És akkor csak beengedett a munkahelyére, nem adott asztalt, széket, számítógépet, stb., és egy perc munkaidőt se vettél el egyik kollégádtól vagy a főnöködtől se, hogy betanítson dolgozni. Ha ezeket szépen mind összeadogatod, kijön az, hogy az, hogy te egyáltalán ott legyél, nagyságrendileg fél millió forintba kerül havonta a cégnek. Ami pedig, lévén nem a máltai szeretetszolgálat, azért alkalmaz téged X Ft-ért, mert reményei szerint idővel X+1-et fogsz termelni.

Viszont áruld már el, hogy jelenleg, nulla szakmai tapasztalattal, pusztán azzal, hogy tudsz angolul (tudom, tudom, egy anglisztika szakos sokkal több mindent tanul ennél, de ha azt nézzük, hogy abból a tudásból a versenyszférában mi ér pénzt azért körülbelül megmaradunk azon a szinten, hogy jól tudsz angolul, kis szerencsével van érzéked a fordításhoz is - ami megintcsak nem jön automatikusan abból, hogy elvégeztél egy anglisztika szakot), pontosan miért is ér a te munkád, a te hozzáadott értéked havi fél milliónál többet?

Ha erre a kérdésre tudsz pontos választ adni, ezt le tudod vezetni, és ezzel a leendő munkáltatót meg is tudod győzni, akkor gratulálok, valóban többet érsz ennél. Ennek hiányában viszont nem. Az az érvelés, hogy milyen sokat és milyen keményen tanultál, senkit nem érdekel. Ez egy hasznos pont lehet egy olyan munkakörnél, ahol hosszú a betanulási idő, és feltételezik, hogy akkor van elég szorgalmad. De önmagában attól nem lesz értékes egy diploma, hogy sokat kell küzdeni érte, ahogy semmilyen munka nem lesz attól automatikusan értékes, hogy valaki sokat dolgozott vele.

Az pedig, hogy mennyi lenne a reális kezdőbér? A leírtak alapján pályakezdőként én is kb. bruttó 350-et mondanék, azzal, hogy reálértéken ennek a maximuma valahol 500 körül lehet. Ebben a munkakörben nem az a fontos, hogy ki és milyen végzettséggel végzi ezt el, nem a tapasztalat számít, hanem az, hogy legyen ott valaki, aki az idejét, a napi 8 óráját erre rászánja. Olyan embert pedig, aki ezeket megcsinálja -sajnos vagy nem sajnos- bármelyik magyar nagyvárosban találsz bruttó 350-ért, innentől miért fizetne neked bárki egy fillérrel is többet, ha talál helyetted mást?

2023. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

És milyen gyakorlati jelentősége van a diplomádnak? Nyilván semmi, ha saját magad is csak egy titkárnői állásra tartod magad alkalmasnak, hiszen oda jelentkeztél.

Írd magadnak egy papírra, hogy milyen tudásod van, ami ér valamit a munkaerőpiacon.

2023. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy customer service pozícióban többet kapnál felsőfokú angollal. Illetve mivel az általad említett titkárnői állásnál fordítani is kell, szerintem is kevés a 260.000
2023. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

“Miért lenne semmitmondó?

Normális válasz esetleg?”

Ez szép is jó és elismerendő, csak a munkaerő piacon ez a végzettség nem sokat ér.

Nézz munkát SSC-kbe

2023. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?