Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész lényegében bolti...

Gyógyszerész lényegében bolti eladó?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 23. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Akik a gyógyszertárban általában a pult mögött állnak, azok gyógyszertári asszisztensek, de nekik sem egyenlő a munkájuk a bolti eladóval, külön képzésük van.

"A gyógyszertári asszisztens gyógyszertechnológia, ügyviteli, gazdálkodási résztevékenységeket végez. Laboratóriumi munkafolyamatokban segédkezik, gyógyszerkészítésnél közreműködik, gyógyszerformákat önállóan kialakít, raktározási és tárolási feladatokat végez, ügyviteli, adminisztratív feladatokat lát el."

2023. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2. Azt lehagytam, hogy a gyógyszerészek sem mind patikákban dolgoznak.
2023. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jhaaa
2023. ápr. 23. 13:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb gyógyszertárakban az eladói feladatot is ők látják el.Általában ők a tulajdonosok is.


De, nem csak eladnak,hanem például készítenek is krémet, amit az orvos felír.

2023. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb nem vészes nyavalyámmal a gyógyszertárosokat traktálom. Szóval számomra ők a háziorvos is.
2023. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, általában tanácsot is adnak, tehát megfelelő tudásuk kell hogy legyen.
2023. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészetet az általános orvostudományi karokon tanulhatsz (mondjuk egy divat hullám miatt és finanszírozási érdekekből adódóan ma az AOK testvér karain), és foglalkozás doktori címet is ad.

Jelenleg a helyettes gyógyszerészek 8-10 ezer forintos órabérekkel dolgozgatnak, nagyjából minden harmadik patika szolgálati lakással hirdet, és lassan egy fix bejelentett munkaviszony mellett elvárható a minimum egymillió forint pluszos havi juttatási csomag vagy kevesebb de akkor apró patikában bergencgóciában fog ücsörögni és sorozatot nézni.


Konkrétan meg tudom nevezni azt, aki idén nyáron 19 napot már aláírt egy patikához 12 órában 10 000 Ft/óra, ezzel helyettesként 19 nap alatt 2 470 000 ft-ot keres meg 19 nap alatt=120 ezret naponta.


Van olyan végzős hallgató aki már az utolsó félévében egy fullos szolgálati lakásban él, mert akkora a hiány, hogy már így időben megpróbálják lekötni.


És nem beszéltünk az iparrol, ahol 600 alatt szintén nem hirdetnek, de olyan gyógyszerész is van aki atkepezte magát élelmiszer mérnöknek, szóval... Nem mondanám bolti eladónak.

2023. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocs, 2 280 000 ft-ot.


És annyi munka lehetősége van, hogy minden nap is dolgozhatna tehát már nem győzi visszautasítani az ajánlatokat.

2023. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ma épp megcsináltam az autokláv hitelesítést, mert megküldte a kormányablak a spórákat hozzá, aztán mehet vissza ellenőrzésre, hogy elpusztultak-e a sterilezés hatására.

Utána összeírtam egy pszichotróp rendelést, amihez másnak nincs joga, ezt követően retaxáltam az asszisztensek munkáját, tehát hogy mit sikerült kiadni milyen receptre, közben rohangáltam kifelé, ha valahol elakadt a gyógyszerkiadasi folyamat, mert mondjuk bejön egy inzulin recept scat orig felirassal és nem sikerült az orvosnak kiszámolni az ellátási időt, utána azzal foglalkoztam hogy vajon hogyan duplikálódott a térben egy recept ami nem létezett - majd az EESZT üzemeltető átgondolja.

Ezután bejött egy 3 évesnek felírt prednisolon kúp amiben 50mg prednisolont kellett volna tennem minden egyes kúpba, az adag ellenőrzés pedig kihozta hogy a maximális rendelhető dózis 50mg.

Ez egy laza 60%os adagtúllépés, no para, módosítottam a dózist és dokumentáltam.


Aztán délután négykor amikor csak ketten maradunk zárásig, kijöttem expediálni, tehát "kasszázni", nyilván a kettőből egy mindig gyógyszerész mert nem nyithat ki patika a jelenlét nelkul.

Közben pedig egy orvos telefonált, hogy mit gondolok, mit lehetne írni olyan betegeknek akik többnyire diabetes miatti neuropathia miatt kialakuló szédülésre betagen/betaserc készítményeket szedtek, de mivel fél éve akadozik az ellátás, két hónapja lényegében NINCS, alternatív terápia kell, más hatoanyaggal. Elmélkedtünk, lett megoldás.

Ezt követően jött egy beteg hogy az orvos azt mondta, hogy a huvelyfertozesre kapott szereket szedje be, utána kérdezzen meg egy gyogyszereszt a patikában hogy hüvelyflóra helyreállítására milyen készítményt javasol, vegye meg és használja.



Szerinted mennyit kasszáztam ezen a napon 5 dózis suspensio terpini előállítása és a fentiek mellett?


Második. Ha minden második beteg úgy jön be hogy "ez a bajom, mit ajánl", akkor az mennyiben kasszázás, és mennyiben élettani ismeret, és több ezer termék alapos ismerete? Szóval hozzátenném, hogy néha kifejezetten örülök a délutános befejezésnek és hogy egy órára, másfélre ki lehet menni, mert fantasztikus megoldásokat lehet találni adott problémákra.

febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem.
febr. 7. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!