Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb ötlet hosszútávo...

Melyik a jobb ötlet hosszútávon? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

1. Közepes méretű cég, olyan szoftvert fejleszt, ami nem igazán érdekel. A munka nagyon laza, a nap felét netezéssel meg saját dolgokkal lehet tölteni. Nincs igazán jól szervezve. Szakmailag fejlődési lehetőség nem túl sok. Rengeteg hosszú, unalmas meeting van. Szinte soha semmi nincs számon kérve, még akkor se, ha valami meló túl sokáig tart. A fizu nettó 600, de a kollégák tudhatóan jóval többet kapnak és elég nagy különbségek vannak a cégnél bérekben. Gyakorlatilag egy langyos víz.


2. Kicsi cég, kb. 25 ember. Olyan szoftvert fejleszt, ami érdekel. Van bőven meló, elég sok a kihívás, nem lehet csak úgy lazázni. Jó a szakmai fejlődési lehetőség. Minimális mennyiségű meeting van. A meló reálisan számon van kérve. A fizu nettó 1,1 millió, nem tudni, a többiek hogy keresnek. Gyakorlatilag egy pörgős, dinamikus munka.


Mindkettő teljes homeoffice.


Melyik lehet jobb hosszabb távon? Értem ez alatt, hogy szakmailag, stresszben, stb. Melyiket választanátok?


Aki ki is fejti, nem csak szavaz, annak külön köszönet!



2023. ápr. 30. 21:45
A kérdező szavazást indított:
1
2
19 szavazat
 1/8 Flagstaff ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy a 2. cég stresszesebb is, mint az első, de érdekesebb is, és szerintem így simán megéri. Én legalábbis nem tudnék olyan meót csinálni, ami nem érdekel.
2023. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyiket sem, de ha mindenkeppen ezek kozul kellene valasztanom, akkor a masodikat.
2023. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Mennyi tapasztalatod van és milyen technológiákkal dolgoznak a 2 cégnél?


Ennyiből nem tudom megmondani, mert ha a kis cégnél dinamikus és pörgős a munka valamint érdekes szoftvert fejlesztetek még nem azt jelenti, hogy "jövőbiztos" technológiákat használnak ami felkapott és rengeteg egyéb más lehetőség is van benne. Elképzelhető hogy a közepes cégnél még ha a munka elenyésző is sokkal modernebb technológiákat használ amivel 1-2 év múlva dobbanthatsz multihoz 1,5-2 milliós bérért és cserébe megszakadnod sem kell, míg a kis cég hiába hogy jól fizet nem igazán tudsz az ott használtakkal hova váltani lényegesen jobb bérért.


Én egyébként egy multiban vagyok bruttó 1,3 millióért DevOps Engineer ahol teljesen modern, cloud alapú eszközöket használok viszont a munka nem stresszes. Másodállásban pedig project alapon fejlesztek abból is összejön egy hónapban 800k - 1,2M között.

2023. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Mindkettő Typescript/React, de 1-nél egy saját MVC van ráépítve míg 2-nél function componentek és Redux van.

Egyébként 3 év React és 7 év JavaScript tapasztalatom van.

2023. ápr. 30. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hosszú távon egyiknél sem tudom elképzelni magam.


Az 1. cégnek nem hiszem, hogy sok jövője van. Vagy magától megy csódbe, vagy valami NER-es államnak bedolgozó harmadik kézben lévő alvállalkozása.


A 2. cégnél viszont, ha tényleg állandó és nagy a pörgés, valószínűleg néhány év alatt ki lehet égni.

2023. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thunderfairy ***** válasza:
Én szivesen elébecülök helyeted is az első cégnél.
2023. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom, valószínűleg már elhelyezkedtél valamelyiknél. De arra az esetre válaszolok, ha valaki más ugyanilyen dilemma előtt állna.


Multinál (más multiknak fejlesztő kisebb méretű multi) találkoztam az elsőhöz hasonló esettel. Azt nem tudom, hogy a kérdésben említett közepes cég multi-e, de közepes cég is lehet multi és a leírás is illeszkedik. Az ilyen cégeknél, talán a méretüknél fogva, nincs meg a kellő hatékonyság, mindenre várni kell, heteket, vagy hónapot, a kisfőnök dölyfös, kicsinyes és ennek tetejébe semmit nem intéz el, ami kellene a haladáshoz. Nem csak a munka van lazán véve, hanem a számonkérés is, de amikor ez mégis sorra kerül, akkor a kisfőnök az alatta dolgozókra fog tolni minden felelősséget. A pozitívum az, hogy amíg érdemben nem tudsz haladni, addig tudsz dolgozni más projekten, ezzel egy ideig 2x fizetésed van. Tehát az elsőhöz hasonló eseteknek van előnye és hátránya is. Egyszer mindenképpen jelentkezik a hátrány is.


Kisebb cégnél minden gördülékenyebben megy, több a kihívás, nincs becsípődve a csapatépítés, nincsenek felesleges oktatások. Tudsz haladni (pl. napi, vagy legfeljebb heti egy modult biztosan megírsz, míg a nagy cégnél a hátráltató tényezők miatt lehet, egy hónap alatt sem haladsz ennyit), mert mindenkinek ez az érdeke és sokszor megkapod a tervezéshez szükséges rugalmasságot. Hátránya lehet, hogy a továbbképzést nem mindegyik kis cég finanszírozza meg, neked kell autodidakta módon beletanulni a dolgokba, de ha intelligens vagy és miért ne lennél az, ez magadtól is gyorsan megy, ismeretanyagot, példákat bőven találsz.


Akkorák ezek a különbségek a különböző méretű cégek között, hogy ha kis cégtől mész át egy multihoz, olyan tud lenni, mintha egy falnak rohantál volna. A fentiek miatt. Ha eddig is kis céges környezetben dolgoztál és a következő kis céges ajánlat is jó, akkor mindenképpen azt ajánlom.

márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A második lehetőség mellett maradtam és nem bántam meg. Friss technikákkal tudok dolgozni, meeting a daily standup és a planning kivételével gyakorlatilag nincs, a munkaidő teljesen rugalmas, a lényeg, hogy legyen kész a meló, de nincs nagy terhelés sem, legtöbbször a sprint utolsó napjára már nem marad teendő, mert minden kész van.
márc. 15. 18:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!