Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadúszóként milyen órabér...

Szabadúszóként milyen órabér reális?

Figyelt kérdés

Egy szám megzenésítéséért mennyi lenne a reális órabér?

Ezen a területen van végzettségem (mesterdiploma), gyakorlatom is, de nem Magyarországon dolgozom általában.

Megkeresett valaki , aki szeretné, ha a következő számához én írnék zenét, viszont fogalmam sincs, mennyit lehet kérni érte.

Akinek hasonló területen van munkatapasztalata, kérem, segítsen.

Köszönöm előre is.



2023. máj. 4. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Az órabér nagyon változó lehet a zenészek és zeneszerzők között, attól függően, hogy mennyire tapasztaltak és elismertek, valamint milyen típusú munkát végeznek. A zeneszerzés és megzenésítés általában hosszabb folyamatot igényel, és általában nem csak egy órára szóló feladat, ezért a díjazás általában projektalapú.


Az általános gyakorlat az, hogy a zeneszerzők és zeneműírók általában órabér helyett egy meghatározott összegért dolgoznak egy projektért vagy munkáért, ami a munka típusától és az adott zeneszerző tapasztalatától függően változó lehet. Egy szám megzenésítése esetében ez a díjazás általában magában foglalja az előadási jogdíjakat és az értékesítésből származó bevételeket is.


A zeneszerzők és zeneműírók általában 500-5000 dollárt kérhetnek egy szám megzenésítéséért, de ez az összeg jelentősen eltérhet az adott projekt, az elvárt munkamennyiség, a tapasztalat és az elismertség alapján. Érdemes előre megbeszélni a díjazást a projekt kezdetén, és írásba foglalni a szerződésben a részleteket, hogy mindkét fél tisztában legyen a várható költségekkel és a fizetési feltételekkel.

2023. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Alkalmazottaknak van órabére. Szabadúszó vállalkozónak projekt alapon kell dolgoznia.
2023. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezek, egy kb 20-30 órás munkáért 60.000 Ft reális?
2023. máj. 5. 07:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nettóban is kevés, még ha csak szellemi munka is, és nem kellenek hozzá drága eszközök.

Legyen 95 000 nettó!:)

2023. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 számodra ez reális?


Ha ezt visszaosztom, akkor jobban megéri anyagilag az alkalmazotti létem, mint a te szabadúszó karriered.

2023. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem, ahogy írtam, nem Magyarországon élek, nem ismerem az ottani béreket. Itt egyébként általába átszámolják órabérre, mert így reálisabban lehet megítélni. A projekthez adok egy saccolt idöt, utólag lesz konkrétan elszámolva.

Megfelelö felszerelés van hozzá, ami nem éppen az olcsó kategória, de ez nem csak ehhez kell.


5-ös: nem ebböl a konkrét munkából élek, ez csak mellékesen kerül elö mint ötlet, és ezért szerettem volna tudni, milyen összegröl van szó.

Mellesleg ez nekem kb 2500Ftra jönne ki óránként, az nem tudom, mennyire sok vagy kevés.

2023. máj. 5. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:
De van amúgy egy ilyen oldal, ahol megnézheted, más mennyit kér.
2023. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van hozzá egy linked? (Próbáltam keresni ilyet, de nem jártam sikerrel) Köszi elöre is!
2023. máj. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!