Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT szektor, contractor pozíció...

IT szektor, contractor pozícióra váltásnál mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

IT szektorban dolgozok, 3-4 év tapasztalattal. Eddig a karrierem során gyakran váltottam, job-hopperkedtem. Részben a fizetés, részben a fejlődési lehetőségek miatt. Végül eljutottam a mostani helyemre ahol lassan 1 éve dolgozok. A csapatom a legjobb amiben eddig dolgoztam. Sok a külsős de mind kiváló, tapasztalt szakemberek akiktől nagyon sokat tanultam és még van lehetőség bőven. A cég maga rendben van, bár sok a corporate bs, de melyik multinál nem. Technológia használatban teljesen rendben van, gyakran frissül a portfolio az iparági standardokat követve. Tanulási lehetőség tekintetében még van bőven potenciál.


Bár LinkedInen napi 2-3 ajánlatot kapok, egyelőre nem terveztem váltani mert szeretek itt lenni.


Jelenlegi fizetésem br 1.3M Ft + 3M Ft éves bónusz ami garantált. Nem kiemelkedő, de nincs okom panaszra. Május végén bírálják el az emelésem, ahol további 20% várható. Előtte Decemberben emeltek, szintén 20%-ot, szóval rövid 1 évem alatt már a második emelésem lenne és valószínűleg idén decemberben is emelik.


Sok ajánlatot visszautasítottam magasabb fizetésért, de a cég akiknek bedolgoztam heti pár órában projektekre, ajánlottak egy teljes állást - contractorként.

Itt a fizetésem 2.100.000 Ft lenne, bónusz, juttatás, szabadság nincs, mivel nem alkalmazotti pozícióról lenne szó. Banki projekt, hosszú távú és eddigi közös munkánk során korrektnek tűntek.


Gondolkozok a váltáson, de vannak fenntartásaim. A fizetésem lényegesen több lesz, fejlődési lehetőséget szintén látok benne, viszont megszűnik az alkalmazotti “biztonság”.


Akik hasonló helyzetben jártak és váltottak contractor pozicióra, mire érdemes legjobban odafigyelni? Egyáltalán megérné váltani erre az ajánlatra? Ti mit tennétek?


2023. máj. 5. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha most is és decemberben is kapsz 20% emelést, plusz évi 3M bónuszt, akkor az már alig kevesebb nettóban, mint amit contractorként kapnál. Nem biztos, hogy megéri. És akkor könyvelő kell, nincs fizetett szabi és ünnep, se Betegszabi és könnyebben is küldenek. Én most váltottam contractor pozira, de nekem ez 80%-os fizu növekedés, szóval arra bevállaltam.
2023. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen különbséggel én sem váltanék.
2023. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Titok
2023. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem érdemes valtanod, mert a 20% emelés+ éves bónusszal itt többet kapsz.
2023. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadd el a jelenlegi mellett es csinald a ketott egyszerre
2023. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itthonról itthonra contractorkodásnál, mivel egy cég viszi el a teljes idődet, nagy eséllyel nem fogod tudni bizonyítani, hogy nem bújtatott alkalmazotti viszony. Továbbá a contractorokat rúgják ki elsőként bármilyen válság esetén.
2023. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!