Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telekom/Vodafone call center...

Telekom/Vodafone call center operátor állás?

Figyelt kérdés

Először is azt szeretném kérdezni valaki tudja-e, hogy a közeljövőben kerülnek-e hasonló állások meghirdetésre? A munkáltató hivatalos honlapján nem láttam. Ha igen, lenne pár kérdésem:


- Szükséges-e valamilyen előzetes tudás vagy tapasztalat? Nincs tapasztalatom, felsőfokú nyelvvizsgám van, alap szinten tudom kezelni a Wordot és az Excelt, ezen kívül szükséges informatikai ismeret? Megtanítanak mindent, ami szükséges a munkához?


- Azért érdekelne a munka, mert azt olvastam online van a tanulás és a munkavégzés is, kis faluban lakom, lehetetlen lenne hetente pár napot is időre nagyvárosokba utaznom reggel 8-ra. Ha ez valóban igaz, mennyit kellene utazni? Teljesen online van minden? Van egy öreg laptopom, kicsit lassú,de használható,ilyen helyre a tanulás részhez elég lenne egy ilyen készülék? Mennyire nehéz bekerülni, kevés embert vesznek fel az interjúk során?


-Mennyi idő a betanítás és biztosítanak utána a munkavégzéshez készülékeket? Az egész családom 30as,ezért a Telekom talán jobban érdekelne, de nincsenek nagy elvárásaim, az egyetemet szeretném ott hagyni, ezért kellene egy munkahely ami lehetőleg nem gyár, ilyen szempontból a fizetés nem elsődleges szempont, főleg ha lehet otthonról dolgozni.


Köszönöm az esetleges válaszokat előre is.



2023. máj. 6. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Azt nem tudom, hogy a call centeresek lehetnek-e home officeban, de erősen kétlem. Ilyen munkakörhöz nem szükséges semmilyen tudományos fokozat, és helyben tanítják be az embereket próbaidő alatt.
2023. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy a helpdesk munkakör ugyanezt foglalja-e magába? Máshol a call center leírásnál azt láttam, hogy a bejövő ügyfelek problémáit segíti megoldani, a helpdesknél is hasonló szöveg volt, de ott azt írták hogy szükséges valamilyen szintű informatikai tudás. Értékesítéssel nem szeretnék foglalkozni, azt láttam Home Office-ban hirdetve, sajnos nálam a távolság miatt csak otthoni munkavégzés lenne megfelelő.
2023. máj. 6. 14:31
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

A call centeresek irodában vannak, az nem home office. Mármint ezen a szinten. A nagy szolgáltatók bankok, biztosítók.


Kisebb (de nem mini) cégek ügyfélszolgálatosai szoktak esetleg otthonról kommunikálni. De az ilyen meló ritka.

2023. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vodánál volt call centeres home office nem annyira rég. Ezért is jelentkeztem (szintén kis falu), de aztán be sem hívtak. Annyi volt a kritérium, hogy legyen normálisabb net (fel-letöltés, ping, jitter volt megadva mi a minimum) és egy elszeparálható rész a lakásban - az adatvédelem miatt.

Eszközök miatt ne aggódj, ilyen helyeken adják ami kell, laptop, telefon. Nem is dolgozhatsz sajáttal.

Betanítás miatt szintén ne aggódj, ilyen helyeken nem dolgozhatsz amig be nem tanítanak és számot nem adsz arról, hogy sikerült. A cég arca, hangja vagy, nem fognak úgy munkába engedni hogy a neved sem tudod kinyögni, nemhogy az ügyfél kérdésére válaszolni.

A helpdesk jellemzően technikai segítségnyújtás. Manyika néni betelefonál, hogy a kompúterén nem mén a facebúk, oldjad meg. Vagy kiírt valamit és nem tudja mit csináljon (Egy OK gomb van az egész párbeszédablakon, de nem tudja melyiket nyomja meg) Ezért kell a technikai tudás.


Az egyetemet ne hagyd ott! Semmi esetre sem! Hidd el, nagyon de nagyon fog hiányozni az a diploma később! Főleg ha nem akarsz gyári munkás lenni! Tapasztalatból mondom. Semmi munka nincs a környékemen érettségivel, technikummal. Bezzeg ha lenne egy akármilyen büfészakos diplomám, akkor felvennének. Ne hagy ott!

2023. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos akkor szerintem ez nekem sem lesz jó megoldás. Valóban kis faluban a környéken nincs munkalehetőség a gyáron kívül, ez valóban országszintű probléma. Az egyetemet sajnos ott fogom hagyni, most passzív féléves vagyok, éveket húztam le a tanárszakon ami egy 6 éves képzés, más szakkal már lenne egy diplomám sajnos. Azt a szintű lenézést és szakmai felkészületlenséget amit a tanárszakon tapasztaltam nem is gondoltam volna a jelentkezés előtt, de sajnos a legtöbb falusi diplomás ismerősöm sem tud elhelyezkedni még mesterszakkal sem, kivéve ha pénzügyi szakot csináltak, azzal gyakorlat nélkül is könnyen dolgoznak home Office-ban 1 napos betanulással.
2023. máj. 6. 14:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Van homeoffice call center. Erste Bank hirdetett legutoljára. Régebben Vodafone is. Viszont sz@rul fizet, a saját netedet, villanyodat kell használni, az ügyfelek nagy része gyökér.


Értékesíteni meg már bejövő hívásnál is kell, ajánlani kell szolgáltatásokat, drágább tarifacsomagot, stb.

2023. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, amúgy átérzem a problémádat, itt Győr környékén sincs más csak gyárak vagy esetleg elmehetsz boltba dolgozni és ennyi. És egyik sem vidám hely
2023. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy könnyű helyzetben. Van Vodafone home office hirdetés, de ügyfél megtartás a feladat, szóval a már távozni készülő ügyfelekkel kell kommunikálnod. Talán kezdetnek nem rossz, ha most a home office a fontos.

[link]

És ha már említetted a lenézést és a szakmai felkészületlenséget: Erste bankot messzire kerüld el! Nevetségesen alacsony bérért cserébe még emberszámba se vesznek, megalázó bánásmód, megszakadsz, mert nincs elég ember, értékesítést megkövetelik, de még az a nyúlfaroknyi jutalék is csak ígéret.

2023. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

A Retention az pedig olyan mint a telefonos értékesítés, csak ott azt kell eladni, hogy ne bontson szerződést az ügyfél és marasztalni különböző ajánlatokkal, hogy a végén mégis a Voda járjon jól, ha nincsenek meg a számaid akkor elküldenek próbaidő végén.


Pont ezért nem szoktak eddig utcáról oda embert felvenni mert ott nagyon képben kell lenni minden szolgáltatással, tarifával, lehetőséggel

2023. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A végén mégiscsak vonzó lesz a tanárkodás :D
2023. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!