Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aláirtam a szerződést hogy...

Aláirtam a szerződést hogy holnap kezdek de nem fogok menni probanapra sem ,mert megtudtam par dolgot a munkáról pl.hogy nincs szabad hétvége csak szombat vagy vasárnap (kínai) , és ugy döntöttem nem megyek.Lehet ennek jogi követk ha nem jelenek meg?

Figyelt kérdés

Ma láttam a hírdetest, beszeltem a kinai főnökkel mar amennyire lehetett , es mondta hogy 5nap kell dolgozni 8tol5ig. Es ha tetszik menjek vissza és beszéljük meg mikor kezdjek.

Visszamentem, de csak a főnökasszony volt ott, a kínai nő. Ö elnondta mennyi lesz a fizu es 5nap, néha szombaton is jonni kell .Miután alairtam a szerződést, utanna beszéltem egy ott dolgozóval es mondta hogy a hétvégén vagy a szom.vagy a vas. szabad csak. Nem mind a 2!!

Igy nem vállalom es nemis megyek holnap.

Lehet vmi jogi következménye?



#Nem megyek be dolgozni
2023. máj. 8. 17:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Plusz neha 9 tol 6 ig is kell dolgozni, ezt is később tudtam meg.


Ugy döntöttem reggel felhívom hogy nem megyek, az úgy elég lesz?

2023. máj. 8. 17:50
 2/12 anonim válasza:
90%

Elvileg nem, viszont pontos válaszhoz tisztában kellene lenni, a szerződés tartalmával. Ezt minden munkáltató maga szablya meg, hogy ilyen esetekben milyen lépéseket tesz, de ezt a szerződésben taglalnia kell, csak az számít ami a szerződésedben áll és arra kötelezhet, ha aláírtad!


Egyébként mért nem hívod fel és mondod meg, hogy nem mész?

2023. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, nincs meg a telefonszámuk.

Csak arra vagyok kíváncsi lehet ebből baj?

Max akkor fél órával hamarabb megyek es megmondom nem tudok ott dolgozni, de jobb lenne ha csak ugy elengedhetném az egészet.

Elvileg ugyis csak probanap lett volna

2023. máj. 8. 18:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak 1oldalas vmi hogy megyek dolgozni, de en nem kaptam semmilyen masolatot.
2023. máj. 8. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság: legközelebb aláírsz bármit is, előtte végig olvasod, illetve nálad is lesz egy példány. Határozatlan idejű szerzodes esetében a próbaidő alatt bármikor fel lehet mondani. De pl határozott időre szóló szerződés esetén a cég pl: kérhet kártérítést ha előbb elmesz, persze ha jól tudom.
2023. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nekik van egy példány a szerződésből aminek a tartalmát sem ismered feltételezem hogy jogilag be tudnak támadni. Jobban jársz ha bemész, kérsz 1 fénymásolatot a munkaszerződésedről, azt elolvasod majd ha nem tartalmaz semmi olyat hogy kártérítened kell őket akkor eljössz. Ha viszont tartalmaz ilyen pontot akkor szépen megállapodsz velük (hivatalos úton) hogy ne legyél jogilag támadható.


Üdv: egy munkajogász

2023. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
menj el,nézd meg. pár napot adj magadnak. addig úgyis minden letisztázódik.
2023. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Mindenbe belekötsz, csak nehogy dolgozni kelljen már🤣
2023. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%

8as: hogy lehet vki ennyire baromarcú?


Latszik hogy beteg vagy, vihongsz mint egy vadszamár

2023. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
8: gyagyás vagy , vagy lelki sérült
2023. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!