Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek, ha a főnök...

Mit tennétek, ha a főnök titeket csak a "csúnya" műszakokba osztana be? Otthagynátok azonnal? Volt már más hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Ez pont egy olyan kérdés, aminél anonim szeretnék maradni.

Jött egy új főnök a munkahelyemre, a régi elment szülni, lebabázott.

Én váltott műszakban dolgoztam,már 3 éve ugyanott, 2 délelőttös műszak után jött 2 délutános, ekkor anyám vigyázott a fiamra, amikor délutánra mentem. A váltás fél 4-kor van.

Az új főnök odahozta a csókosait, őket betette állandó délelőttös műszakba,H-P,fél 9-től fél 4-ig, engem meg benyomott állandó délutánra, délután fél 4-től este 10-ig és a hétvégére (szombaton is nyitva vagyunk), azaz a "szopós" műszakokra (a forgalom is nagyobb, pörögni kell), váltótársnak. Már többször szóltam, hogy nekem is családom, gyerekem van, ez semmiképp sem lesz jó, adjon nekem is délelőttös műszakot, de süket fülekre találok (a csókosok mind kisgyerekes anyukák). Nem rúg ki (esze ágában sincs, mert tudja, hogy nehéz olyat találni, aki vállalná ezt). Azzal takarózik, hogy örülhetnék, mert kapok 30% műszakpótlékot,míg a többieknek ez nem jár. De egy lehetetlen helyzetbe hozott, a gyerekem napokig sem látom, szó szerint. A munkám szeretem, de ilyen szar munkaidő-beosztásom még nem volt.

Már az is megfordult a fejemben, hogy holnap be sem megyek, de kell a pénz.

Elkezdtem másik munkahelyet keresni, de még nincs, és eléggé le vagyok törve, hogy egy ilyen dolog miatt kell otthagyni egy stabil,biztos állást.


2023. máj. 10. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"nehéz olyat találni, aki vállalná ezt"

Ott a tárgyalási alapod. Használd ki.

2023. máj. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Hagyd ott a fenébe, majd találsz jobb munkát
2023. máj. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Közölném vele, hogy ez így nem jó nekem. Ha nem jutunk közös nevezőre akkor elvalnak útjaink. 3 év után van 3 hónap munkalelkulid. Lehet az alatt állást keresni.
2023. máj. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/3-as, igen, erre is gondoltam, hogy elmegyek munkanélküli segélyre, valóban jár 3 hónapra.

1/3: már tárgyaltam, de azzal védekezett a főnököm, hogy kapom a 30% műszakpótlékot, nekem a legjobb a fizetésem+ a "csókos" nem tudja vállalni a délutános műszakot, mert a férje 12 órázik, este 7 után ér haza, nagymama nincs, nekünk ott a nagyi (de ő egy 75 éves,idős asszony),én meg tudom oldani. Kérdeztem, és mi a helyzet a szombattal? Ja, hogy a férj sokszor szombaton is bevállal extra munkát, anyuci meg a gyereket nem hagyhatja egyedül.

Mondtam, ilyen munkát a "csókos" még egyet nem talál, ahol kizárólag fél 9-től fél 4-ig dolgozik H-P, kismama műszakban, minden hétvége szabad, az ilyen ma már ritkább, mint a fehér holló.

2023. máj. 10. 08:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet kismama-műszakot csinálni, de ilyen áron, hogy megszop@tjuk a váltós kollegát, ez egy üzlet, ahol dolgozom, aminek van egy nyitvatartási ideje, ami nem délután fél 4-ig van.
2023. máj. 10. 08:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegesd meg, hogy komolyan felmondasz. Mi közöd neked ahhoz, hogy egy tök más nő férje szombaton dolgozni akar? Neked utalja a fizetését, vagy mi?
2023. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Jött egy új főnök a munkahelyemre, a régi elment szülni, lebabázott."

Honnan jött, ki rakta oda?

Neki is van egy felettese gondolom, nála kell panaszt tenned. Ha a többi kolléga nem tud délutáni műszakot vállalni, akkor ők alkalmatlanok a pozíció betöltésére.


Egyébiránt mi van a munkaszerződésedben a beosztást illetően? Mert lehet hogy ezzel az egyoldalú beosztással munkaszerződést sért.

Meg utána kell nézni, munka törvénykönyvébe mi van, mert pihenőidő is szükséges. Az biztos hogy tiltott hogy hétfőtől péntekig menned kell, és még szombat-vasárnap is. Ilyen a világon nincs.

Már nem emlékszem az mtk-ba ez hogy van, az én időm óta talán változott is, ki kéne keresni, és erre, ill. a munkaszerződésre lehet hivatkozni.

2023. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A főnököd hülyére vesz teljesen.

Szerintem húzz el onnét mihamarabb.

2023. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

...na ezért nem volt nekem soha főnököm.


Hülye lennék a főnök gyerekének luxusáért dolgozni...

2023. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!