Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki tapasztalatot van...

Gyakornoki tapasztalatot van értelme beleírni az önéletrajzba? Ha max csak 8-10 hónapról van szó és nem csináltam semmi releváns feladatot? Vagy elég csak a főállású munkát beírni, ahol már 1 éve dolgozom?

Figyelt kérdés

2023. máj. 11. 18:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy csak foglalja a helyet a CV-ben. 2 gyakornoki állásom volt. Az egyiknél 6 hónapot voltam. A másiknál 10-et.
2023. máj. 11. 18:45
 2/5 anonim válasza:
85%

Szia!


Jó dolog hogyha beleírod, mert legalább látják, hogy van tapasztalatod.

2023. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Nekem eddig olyan CV-m volt, ahol még a két hónapos gyakornokság is benne volt. (igaz, releváns feladattal) A legutóbbi álláskeresésemkor végeztem az egyetemen, azon kívül volt egy egy éves félállású munkám és másfél év abszolút nem szakmai. Nem tervezek váltani, de most már legalább 2 évem meglenne ennél a cégnél, ténylegesen szakmai feladatokkal, így azt érzem, lassan elhagyhatom azt a kétszer két hónapot. Ami visszatartana, az az, hogy az egyik elég releváns projekt volt, de az aktatologatás meg utána jött, szóval az meg egy lyuk lenne benne.

Szóval szerintem attól függ mi van még a CV-dben ezen kívül. Ha van más tapasztalatod, akkor nyugodtan kihagyhatod, de ha csak kevés, akkor nem gáz beleírni se.

2023. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha sok egyéb tapasztalatod van ami relevánsabb akkor nem, viszont ha pályakezdő vagy akkor mindenképpen. Próbáld meg a releváns dolgokat kiemelni a gyakornokoskodásokból
2023. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egyetem alatt nagyon szétnyílik az olló. Azonos szakon van olyan, aki gyakornoki sága alatt rettenetesen sok dolgot csinál, szakmailag nagyon gyorsan fejlődik és tudás szintjén simán eltudná könyvelni egy produktív főállású tapasztalatnak és persze van az is, aki szinte semmit sem csinál, meetingetre jár, nevetségesen egyszerű feladatokat kap egy side projecten, amivel senki sem foglalkozik cégen belül és igazán nem is várnak el tőle semmit.


Tehát attól még, hogy neked nem volt releváns sok embernek az lehet. Így ha megfelelően tálalod az interjúkon, akkor szerintem elég sok dolgot ki lehet hozni abból az 1 év gyakornokiságból és fizetés szempontjából sem lesz mindegy.


Én benne hagynám ha kezdő vagy, de ha már van +10 év tapasztalatod, akkor abszolút mindegy, sőt akkor már tényleg csak a helyet foglalja.

2023. máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!