Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Grafikus tervezőként tényleg...

Grafikus tervezőként tényleg jól el lehet helyezkedni egy ilyen tanfolyamot követően?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon szeretnék home-office munkakörben dolgozni, egyedül/szabadúszóként, mert elegem van a munkahelyi kollektívákból, de sajnos a programozáshoz hülye vagyok (annak ellenére, hogy van informatikai területen szerzett diplomám) és az angol nyelvtudásom is durván megkopott. Arra gondoltam hátha ilyen kreatív szakmával valamire jutnék, nekem már egy havi nettó 200 ezres bevétel is tök álom lenne, ha kötetlenül itthonról tudnék dolgozni.


De nem tudom ennek érdekében mit tegyek, van-e értelme ilyen (mint a fenti) képzésnek?


Vagy ha tudtok mondani más alternatívát (szakmára) amivel szintén home-office lehet dolgozni, de nem kell hozzá programozói/idegennyelv tudás akkor azért is nagyon hálás lennék.


Köszi az építő jellegű, normális hangvételű válaszokat.



2023. máj. 13. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

" egyedül/szabadúszóként" = vállalkozókén.


Akkor mégis hol akarsz te elhelyezkedni a tanfolyam elvégzése után?

2023. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1: Fogalmi zavarban vagy. Elhelyezkedés = stabil pénzkereseti lehetőség.

Nyilván a legjobb lenne ha alkalmazottként tudnék itthonról dolgozni, mert a vállalkozáshoz nem értek és a sok jogi/adminisztrációs macerát is kerülném, de ha tényleg van benne lehetőség, akkor ja... Vállalkozó is szívesen lennék ITTHONRÓL!!

2023. máj. 13. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel egyenes út a munkanélküliség. Nem hogy jól nem fogsz keresni de még munkahelyed sem lesz
2023. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nagyon kellenek a piaci kapcsolatok, ezért mennek sokan a MOME/KREA/METU irányba>> diplomáért, ösztöndíjért, külföldi részképzésekért és persze startupos kapcsolatokért (ugyanis fel kell hogy szívjon a kereslet/piac..). Ha tanfolyamra jársz, lesz egy papírod- a tehetséged nyilván adott, de aztán a kövi lépés mi lesz, hogyan tervezed (ugye kata már nincs). Beülsz otthon a gép elé, fogadsz egy SEO-t egy kisebb vagyonért, kitalálsz magadnak egy marketing trendet és mindenfelé is elkezded hirdetni magadat? Kérlek ne vedd ezt a megjegyzést rossznéven, csak egyszerűen olyan ez, mint barátokat szerezni a négy fal közül= start mezőről 6-ost dobni ritkán sikerül.. Ráadásul minden 3-4. ember valamilyen kreatív érdeklődéssel bír, és a hobbiját igyekszik piacosítani is: van csillagász ismerősöm aki illusztrátor, hegesztő szomszédom aki grafikus és tetoválóművész, műfordító aki címketervező..szóval igen, a megcsömörlött emberek nagyrésze szívesen fordulna az alkotás folyamata felé és nem csak hobbi karrierista alapon- a magyar piac meg egészen kicsi ahhoz, hogy mindenki HO-ból szárnyalhasson benne. De, fontold meg, hogy grafikus tervezői szakon belül még mi érdekelne specifikusabban és azzal kapcsolatos továbbképzést is végezd el, hogy nagyobb legyen a siker. A tanfolyam legyen 1:1, vállalj gyakorlatot/bedolgozást (akár ingyen is) kisebb alapítványoknak, jótékonysági mozgalmaknak, kereskedelmi tv-knek, kiadványszerkesztőknek, online újságoknak stb. Érdemes lehet tipográfiát/brandmenedzsmentet is tanulni, kezdetnek az se rossz, ha sikerül egy kisebb grafikus csapathoz csatlakoznod, mielőtt teljesen függetlenődsz. Sőt, az angolt ha feleleveníted kicsit és mégis megpróbálkozol az UX-design-nal, a Balti államokban mid-senior (3-5 év) pozban akár 4-5000 eurót is kerehetsz havonta, ráadásul külföldön is simán elboldogulsz majd vele! Kereseti lehetőségekről sokat nem tudok, a designerek biztosan többet keresnek, akik pedig még gazd/üzleti menedzsmentet is tanulnak mellé, még stabilan piacképesek lehetnek. Nem tudom mennyire vagy a szervilizmus híve, de ugye a hazai kreatív ipar (is) eléggé ki van szervezve, így ha a továbblépézhez szükséged lesz valamilyen szakmai segítségre (workshop, üzleti megoldások), akkor tudod hol kell szétnézned.. Sok sikert!!
2023. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 én vagyok fogalomzavarban, mikor te nem tudod, hogy mi a különbség a szabadúszó és az elhelyezkedés között!


Elhelyezkedés = stabil pénzkereseti lehetőség. Nem éppen, hanem alkalmazotti lét. Szabadúszó nem alkalmazott hanem vállalkozó és magának keresi az ügyfeleit.

2023. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Tegyük fel hogy elvégezted a képzést és tegnap meg is kaptad a kurzus elvégzését igazoló certifikációt.


-a kérdés az hogy hogyan tovább? Mennyi grafikus tervező pályakezdő pozíciót találsz most ahol adott a teljes home-office lehetőség?

-Ha vállalkozást indítanál akkor mennyi cégnek tudnád a munkádat "eladni" és kapcsolatba kerülni velük?


Persze lehet jól keresni, de ahhoz komoly kapcsolatrendszert kell kiépíteni ami egyáltalán nem könnyű és rövid feladat. Ez a szakma is olyan hogy van egy réteg aki kialakította a megfelelő ügyfélkörét grafikusként és valóban jól keres, de ez nem azt jelenti hogy ez a természetes. Nagyjából úgy néz ki a piac mint a TikTok / Instagram influencerkedés / YouTube tartalomgyártás. Ott is rengeteg ember próbálkozik de valójában nagyon kis rétegnek (<1%) sikerül igazán berobbannia a tartalomgyártók közül akik tényleg milliókat keresnek.

2023. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
A home officban mi a jó? Remélem válsz szép lassan.
2023. máj. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell jó kapcsolatrendszer. Nekem nincs grafikus képzésem sem, 8 évet dolgoztam egy cégnél ahol tudtam gyakorolni a grafikát. Majd csináltam egy portfoliót, jelentkeztem néhány külföldi álláshirdetésre, majd sikerült egy német ügynökséghez bekerülni. Kiváltottam a vállalkozóit, szerződés szerint normál munkaidőben otthonról tudok dolgozni, úgy hogy egy szót nem tudok németül, elég az angol. 2500 eurot fizet, amiből kb 750e huf marad adózás után. 100 interjúztatott közül kerültünk be ketten egy ukrán sráccal, nem ártott az erős portfolio és az angol tudás.
2023. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"A home officban mi a jó?"


Az, hogy nem kell munkatársakkal együtt lennem egy légtérben egész nap és pizsamában is tudok pénzt keresni anélkül, hogy órákat pocsékolnék el az életemből az utazással és kitenném magam az emberek okozta stressznek.

2023. máj. 14. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!