Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik vidéki városba érdemes...

Melyik vidéki városba érdemes költözni, ahol vannak diplomás munkalehetőségek és viszonylag jó fizetések? Budapest nem opció

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 23:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
63%
8: szakmai gyakorlatra hova mész / mentél?
2023. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha Budapest nem opció, akkor New York.


Vagy Los Angeles.

2023. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Még nem tudom


Épp azért nem tetszik Budapest, mert drágák a lakásárak. New Yorkban annál is drágább.

Én összeségében egy vidéki proli vagyok, nem bírom a várost, nem bírok panelban meglenni, hanem kertes házat akarok

2023. máj. 15. 21:22
 14/41 anonim ***** válasza:
11%
@13 De akkor közgázzal mi a terv? Kiegészítő képzés után valami hajdúböszörményi Jóska és Benő Bt. kkv-nak könyvelsz nettó 280-ért?
2023. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
63%
Ha "vidéki proli" vagy akkor viszont nem értem, miért akarsz városban lakni. Kecskemét, Pécs stb. azok mind városok, akkor tudsz kertes házban lakni ha megengedheted magadnak és / vagy nem okoz problémát a bejárás, ingázás a város széléről vagy egy közeli faluból. Pontosan ugyanúgy, mint Budapesten.
2023. máj. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

#14 Egy megyeszékhelyen nincsenek jó gazdasági állások, csak BP-n?


Úgy képzeltem el, hogy veszek egy házat 10-20 millióért valami megyeszékhelytől nem túl távoli faluban és onnan ingázok majd be a városba.


#15

Jó, de azért elég nagy különbség van BP meg mondjuk Szombathely között. Nincs az a zsúfoltság, sokkal barátságosabb, nagyobb a nyugalom.

2023. máj. 16. 03:13
 17/41 anonim ***** válasza:
75%

Ahol én éltem Bp-n ott ugyanúgy bezár minden este fél nyolckor mint Szombathelyen, kivéve az egyetlen sokáig nyitvatartó éjjel-nappali kocsmát mint Szombathelyen. Hogy mi volt 1-2 óra útra tőlem, más helyeken, az pedig nem érdekelt. Nem azért, mert sznob vagyok, hanem mert semmi dolgom nem volt azokon a 'más helyeken'.

A munka miatt persze lehet szívni ezzel, de ez is szervezés és kitartó munka, adott esetben keresés kérdése.

Az egyetlen, ami miatt mégis igazat adok, hogy a legjobb budai kerületből is időnként buszra kell szállni ha ki akarsz mozdulni, nem egy parkba, hanem az érintetlen természetbe. (Főleg, míg nem telik autóra...) Egy idő után eszméletlenül nyomasztó tud lenni és vannak városok ahonnan ez könnyebben meg lehet oldani.

A "10-20 milliós ház a város mellett" az szerintem ÉK-Magyarországot leszámítva (de majd kijavítanak az ottaniak) teljesen irreális. Max. a c-sor mellett egy romos présház vagy tanya, amit hetente feltörnek, amit megkapsz ennyiért.

2023. máj. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
63%
@16 Jellemzően nincsenek. Egyáltalán miben szeretnél elhelyezkedni? Az összes audittal meg tanácsadással foglalkozó cég Budapesten van, itt az összes értelmezhető startup, SSC, gyakorlatilag csak a gyártás nem, de a nagyobb irodákat még azok is inkább Budapesten tartján fenn, mert máshonnan nehéz kukázni svédül beszélő HR-est, meg 9 keretrendszert otthonosan ismerő architektet. 10-20 milliós házat Szombathely környékén sem találsz, de legalább 10 év tapasztalattal már lazán évi 3-5 millióval keresel kevesebbet, mint a fővárosban. Tényleg a te dolgod, ha neked ér ennyit a nyugi, akkor hajrá, szerintem óriási öngól.
2023. máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%

"Úgy képzeltem el, hogy veszek egy házat 10-20 millióért valami megyeszékhelytől nem túl távoli faluban és onnan ingázok majd be a városba."

Ezzel elkéstél úgy 5-6 évet, barátom! Megyeszékhelyen 60-70 millió egy ház alsó hangon, 10km-es körzetben faluban meg 35-40 millió. 15-20 millióért max valami olyan zsákfaluban kapsz házat, ahol a lakosság nagyobbik része mozdonyszőke és 25 km-re van a város, az is valami kátyús, vacak úton érhető el.


Azt értem, hogy Budapest nem tetszik, az egy túl nagy, túl büdös, túl zsúfolt, élhetetlen város. De sajnos Magyarország vízfejű, szóval vagy Budapestre költözöl, vagy vidékről dolgozol homeoffice-ban budapesti vagy külföldi cégnek. Én ez utóbbit választottam. Soha nem költöznék Budapestre, akkor már inkább külföld.

2023. máj. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%
En videkrol tolom homeofficeban, 2 millio felett keresek, es az erdo szelen van a hazam. Mondjuk ebben benne van 20 ev kokemeny melo es tanulas, de meg lehet csinalni. Kozgazdasz vagyok egyebkent.
2023. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!